16 kwietnia 2016 r. w sali MOKSiR w Pucku odbył się szesnasty turniej Puckiej Ligi Baśki sezonu 2015/2016. W turnieju wzięła udział liczba 113 zawodników w tym 4 kobiety z 22 drużyn.

Turniej zakończył się zwycięstwem Bogdana Somkowskiego (Pianka Gdynia) przed Wojciechem Malon (Rekowianie Rekowo Górne) oraz Markiem Brzozowskim (Brzozaki Mechowo). W klasyfikacji drużynowej turnieju zwyciężyła drużyna Rekowianie Rekowo Górne grająca w składzie: Wojciech Malon, Władysław Darżnik, Gertruda Lademann, Tadeusz Gąsiorowski, Andrzej Szlas oraz Andrzej Dawidowski przed drużyną Remus Żelistrzewo oraz ekipą Gran Krokowa. Najwyżej sklasyfikowaną kobietą została Gertruda Lademann (Rekowianie Rekowo Górne).

Piętnastu najlepszych zawodników, najwyżej sklasyfikowana kobieta oraz pięć najlepszych drużyn zostało uhonorowanych nagrodami rzeczowymi i pucharami. Dodatkowo Mirosław Blaszke z drużyny Kaszubska Baśka Puck ufundował nagrody dla najlepszego zawodnika turnieju, najwyżej sklasyfikowanej kobiety oraz Zygmunta Semmerling, który został najlepszym Baśkarzem drużyny z Pucka na 16. turnieju Puckiej Ligi Baśki.

Czołówka klasyfikacji indywidualnej 16 turnieju:

Lp. Nazwisko i imię Drużyna
1. Somkowski Bogdan Pianka Gdynia
2. Malon Wojciech Rekowianie Rekowo Górne
3. Brzozowski Marek Brzozaki Mechowo
4. Jamrus Jan Białogóra
5. Darżnik Władysław Rekowianie Rekowo Górne
6. Baran Marek Gran Krokowa
7. Goyka Antoni Karo Starzyno
8. Kreft Kazimierz Remus Żelistrzewo
9. Labudda Kazimierz Strzecha Starzyno
10. Piontke Marcin Kłos Werblinia
11. Koziróg Ryszard Gran Krokowa
12. Dampc Eugeniusz Walety Bolszewo
13. Bistram Alojzy Walety Bolszewo
14. Jaszke Bolesław Remus Żelistrzewo
15. Poerling Hubert Karo Starzyno

Czołówka klasyfikacji drużynowej 16 turnieju:

l.p. Drużyna
1. Rekowianie Rekowo Górne
2. Remus Żelistrzewo
3. Gran Krokowa
4. Strzecha Starzyno
5. Kłos Werblinia
6. Karo Starzyno
7. Walety Bolszewo
8. Brzozaki Mechowo
9. Szpela Władysławowo
10. Białogóra

Czołówka klasyfikacji indywidualnej po szesnastu turniejach

Lp. Nazwisko i imię Drużyna
1. Somkowski Bogdan Pianka Gdynia
2. Adas Mateusz Szpela Władysławowo
3. Dawińdziak Ryszard Białogóra
4. Koziróg Ryszard Gran Krokowa
5. Balewski Mieczysław Dragon Gdynia
6. Jurkiewicz Stanisław Pianka Gdynia
7. Miślisz Józef Szpela II Władysławowo
8. Konkel Franciszek Szpela Władysławowo
9. Scheiba Zbigniew Karo Starzyno
10. Baran Marek Gran Krokowa
11. Jeske Kazimierz Remus Żelistrzewo
12. Adas Wojciech Szpela Władysławowo
13. Bojka Jerzy Bocar Osłonino
14. Kreft Kazimierz Remus Żelistrzewo
15. Jamrus Jan Białogóra

Czołówka klasyfikacji drużynowej po szesnastu turniejach:

Lp. Drużyna
1. Gran Krokowa
2. Pianka Gdynia
3. Szpela Władysławowo
4. Białogóra
5. Dragon Gdynia
6. Remus Żelistrzewo
7. Walety Bolszewo
8. Rekowianie Rekowo Górne
9. Karo Starzyno
10. Kłos Werblinia

Następny turniej odbędzie się 24 kwietnia (niedziela) o godz. 14:00 w Wiejskim Klubie Kultury w Mechowie.

Pełną klasyfikację oraz galerię zdjęć można znaleźć na stronie internetowej Puckiej Ligi Baśki – www.pucka-liga-baski.pl

info: Henryk Radtke / www.pucka-liga-baski.pl

DSC02422Zdjęcie przedstawia najlepszą drużynę turnieju (Rekowianie Rekowo Górne)