19 marca 2016 r. w Wiejskim Klubie Kultury w Gnieżdżewie odbył się czternasty turniej Puckiej Ligi Baśki sezonu 2015/2016. W turnieju wzięła udział liczba 117 zawodników w tym 4 kobiety z 22 drużyn.

Turniej zakończył się zwycięstwem Henryka Szopy (LZS Sokół Strzelno) przed Kazimierzem Jeske (Remus Żelistrzewo) oraz Stanisławem Kopysteckim (Białogóra). W klasyfikacji drużynowej turnieju zwyciężyła drużyna Remus Żelistrzewo grająca w składzie: Kazimierz Jeske, Bogdan Miszka, Kazimierz Kreft, Wacław Bałachowski, Zygmunt Wiśniewski oraz Bolesław Jaszke przed drużyną Brzozaki Mechowo oraz ekipą LZS Sokół Strzelno. Najwyżej sklasyfikowaną kobietą została Gertruda Lademan (Rekowianie Rekowo Górne).

Piętnastu najlepszych zawodników, najwyżej sklasyfikowana kobieta oraz pięć najlepszych drużyn zostało uhonorowanych nagrodami rzeczowymi i pucharami.

Czołówka klasyfikacji indywidualnej 14 turnieju:

Lp. Nazwisko i imię Drużyna
1. Szopa Henryk LZS Sokół Strzelno
2. Jeske Kazimierz Remus Żelistrzewo
3. Kopystecki Stanisław Białogóra
4. Dampc Mieczysław Szpela II Władysławowo
5. Lanc Jan Brzozaki Mechowo
6. Klecha Marek Darzlubie
7. Miszka Bogdan Remus Żelistrzewo
8. Kunz Kazimierz Bałtyk Władysławowo
9. Otrombke Roman LZS Sokół Strzelno
10. Lademan Gertruda Rekowianie Rekowo Górne
11. Putkowski Tomasz Brzozaki Mechowo
12. Klebba Zygfryd OSP Mrzezino
13. Nadolski Jan Szpela II Władysławowo
14. Konkel Franciszek Szpela Władysławowo
15. Nadolski Daniel Kłos Werblinia

Czołówka klasyfikacji drużynowej 14 turnieju:

l.p. Drużyna
1. Remus Żelistrzewo
2. Brzozaki Mechowo
3. LZS Sokół Strzelno
4. Białogóra
5. Rekowianie Rekowo Górne
6. Gran Krokowa
7. Bałtyk Władysławowo
8. Szpela II Władysławowo
9. Szpela Władysławowo
10. Dragon Gdynia

Czołówka klasyfikacji indywidualnej po czternastu turniejach:

Lp. Nazwisko i imię Drużyna
1. Balewski Mieczysław Dragon Gdynia
2. Adas Mateusz Szpela Władysławowo
3. Dawińdziak Ryszard Białogóra
4. Miślisz Józef Szpela II Władysławowo
5. Koziróg Ryszard Gran Krokowa
6. Adas Wojciech Szpela Władysławowo
7. Jurkiewicz Stanisław Pianka Gdynia
8. Konkel Franciszek Szpela Władysławowo
9. Somkowski Bogdan Pianka Gdynia
10. Jeske Kazimierz Remus Żelistrzewo
11. Scheiba Zbigniew Karo Starzyno
12. Lanc Jan Brzozaki Mechowo
13. Radtke Marek Kontra Radoszewo
14. Semmerling Bogdan Darzlubie
15. Zduńczyk Waldemar Dragon Gdynia

Czołówka klasyfikacji drużynowej po czternastu turniejach:

Lp. Drużyna
1. Gran Krokowa
2. Pianka Gdynia
3. Szpela Władysławowo
4. Dragon Gdynia
5. Białogóra
6. Remus Żelistrzewo
7. Walety Bolszewo
8. Szpela II Władysławowo
9. Rekowianie Rekowo Górne
10. Kontra Radoszewo

Następny turniej odbędzie się 3 kwietnia (niedziela) o godz. 14:00 w Wiejskim Klubie Kultury w Mechowie.

Pełną klasyfikację oraz galerię zdjęć można znaleźć na stronie internetowej Puckiej Ligi Baśki – www.pucka-liga-baski.pl

info: Henryk Radtke / www.pucka-liga-baski.pl

DSC02264zdjęcie przedstawia zwycięską drużynę Remus Żelistrzewo