KOMUNIKAT W PDF

Puck, 2012-11-19

 

Komunikat

z VI Rodzinnego Turnieju Wsi

Gminy Puck

 

Dnia 18 listopada 2012 roku o godz.14,00 w Gnieżdżewie  odbył się VI  Rodzinny Turniej Wsi z udziałem dziesięciu sołectw Gminy Puck. Organizatorami imprezy byli: Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Gminie Puck oraz sołectwo Gnieżdżewo.

Zmagania rekreacyjne odbyły się w Sali Szkoły Podstawowej. Udział w nich wzięło dziesięć rodzin (ojciec, matka i dziecko do 12 lat). Podczas  otwarcia zaprezentowano poszczególne sołectwa. Gości powitali: Tadeusz Puszkarczuk (Wójt Gminy Puck), Jan P. Dettlaff (Dyrektor OKSiT w Gminie Puck) i Jerzy Różek  inicjator imprezy z roku 2007. Sędzią głównym rozgrywek był Wiesław Oberzig (gł. Instruktor ds. sportu OKSiT w Gminie Puck). Organizacyjnie imprezę prowadził  Brunon Ceszke (gł. instruktor ds. kultury i rekreacju OKSiT w Gminie Puck).

Rodziny startowały we wszystkich 10 konkurencjach.

Wyniki najlepszych:

Rzut lotką:

1. Strzelno              – rodzina Stodolny                                    103 pkt

2. Połczyno            – rodzina Groenwald                                   95 pkt

3. Swarzewo          – rodzina Bigott                                           86 pkt

4. Werblinia           – rodzina Sokołowskich                              80 pkt

5. Sławutowo         – rodzina Lessnau                                        77 pkt

6. Gnieżdżewo       – rodzina Koss                                             70 pkt

7. Leśniewo            – rodzina Okuń                                            67 pkt

8. Połchowo           – rodzina Derc                                              65 pkt

9. Smolno               – rodzina Labudda                                       52 pkt

10. Domatówko      – rodzina Szymańskich                               41 pkt

Kręgle:

1.  Gnieżdżewo       – rodzina Koss                                             31 pkt

Werblinia           – rodzina Sokołowskich                              31 pkt

3. Sławutowo         – rodzina Lessnau                                         26 pkt

4. Leśniewo            – rodzina Okuń                                             24 pkt

5. Domatówko       – rodzina Szymańskich                                 23 pkt

Połczyno            – rodzina Groenwald                                     23 pkt

Smolno               – rodzina Labudda                                        23 pkt

Swarzewo          – rodzina Bigott                                             23 pkt

9. Strzelno              – rodzina Stodolny                                        22 pkt

10. Połchowo         – rodzina Derc                                               18 pkt

Ringo:

1. Leśniewo            – rodzina Okuń                                             60 pkt

2. Werblinia           – rodzina Sokołowskich                                50 pkt

3. Domatówko       – rodzina Szymańskich                                  45 pkt

Sławutowo         – rodzina Lessnau                                          45 pkt

5. Swarzewo          – rodzina Bigott                                             40 pkt

6. Połchowo           – rodzina Derc                                               35 pkt

7. Połczyno            – rodzina Groenwald                                     30 pkt

8. Smolno               – rodzina Labudda                                         25 pkt

Strzelno              – rodzina Stodolny                                         25 pkt

10. Gnieżdżewo       – rodzina Koss                                             20 pkt

Pingpongowa dmuchawka

1. Połczyno            – rodzina Groenwald                                    22,93 m

2. Smolno               – rodzina Labudda                                       22,39 m

3. Leśniewo            – rodzina Okuń                                            20,96 m

4. Domatówko        – rodzina Szymańskich                               19,75 m

5. Połchowo           – rodzina Derc                                             19,61 m

6. Swarzewo          – rodzina Bigott                                           18,37 m

7. Gnieżdżewo       – rodzina Koss                                             17,03 m

8. Sławutowo         – rodzina Lessnau                                        15,92 m

9. Strzelno              – rodzina Stodolny                                       15,27 m

10. Werblinia         – rodzina Sokołowskich                               11,54 m

Skakanka rodzinna:

1. Swarzewo          – rodzina Bigott                                             316 pkt

2. Leśniewo            – rodzina Okuń                                             223 pkt

3. Połczyno            – rodzina Groenwald                                    173 pkt

4. Smolno               – rodzina Labudda                                       153 pkt

5. Werblinia           – rodzina Sokołowskich                               116 pkt

6. Domatówko        – rodzina Szymańskich                                 99 pkt

7. Gnieżdżewo       – rodzina Koss                                               70 pkt

8. Sławutowo         – rodzina Lessnau                                          53 pkt

9. Strzelno              – rodzina Stodolny                                        41 pkt

10. Swarzewo          – rodzina Bigott                                           37 pkt

Sztafeta butelkowa:

1. Smolno               – rodzina Labudda                                       44 pkt

2. Swarzewo          – rodzina Bigott                                            43 pkt

3. Gnieżdżewo       – rodzina Koss                                              38 pkt

4. Domatówko        – rodzina Szymańskich                                35 pkt

Werblinia           – rodzina Sokołowskich                               35 pkt

6. Połchowo           – rodzina Derc                                              12 pkt

7. Leśniewo            – rodzina Okuń                                              9 pkt

Sławutowo         – rodzina Lessnau                                          9 pkt

9. Strzelno              – rodzina Stodolny                                        3 pkt

10. Połczyno            – rodzina Groenwald                                    0 pkt

Obieranie i tarcie ziemniaka:

1. Sławutowo         – rodzina Lessnau                                       1083 gr

2. Strzelno              – rodzina Stodolny                                     1041 gr

3. Gnieżdżewo       – rodzina Koss                                            1036 gr

4. Swarzewo          – rodzina Bigott                                          1027 gr

5. Połczyno            – rodzina Groenwald                                    991 gr

6. Smolno               – rodzina Labudda                                       983 gr

7. Połchowo           – rodzina Derc                                              951 gr

8. Domatówko        – rodzina Szymańskich                                927 gr

9. Werblinia           – rodzina Sokołowskich                               777 gr

10. Leśniewo            – rodzina Okuń                                           713 gr

 

Ubijanie piany:

1. Strzelno              – rodzina Stodolny                                     1:08,46 min

2. Swarzewo          – rodzina Bigott                                          1:14,91 min

3. Sławutowo         – rodzina Lessnau                                       1:19,26 min

4. Werblinia           – rodzina Sokołowskich                             1:20,55 min

5. Gnieżdżewo       – rodzina Koss                                            1:23,68 min

6. Połchowo           – rodzina Derc                                            1:25,77 min

7. Smolno               – rodzina Labudda                                     1:29,03 min

8. Połczyno            – rodzina Groenwald                                  1:32,11 min

9. Domatówko        – rodzina Szymańskich                               2:04,46 min

10. Leśniewo            – rodzina Okuń                                               0

Rzut beretem:

1. Leśniewo            – rodzina Okuń                                            27,44 m

2. Werblinia           – rodzina Sokołowskich                             24,84 m

3. Strzelno              – rodzina Stodolny                                     23,42 m

4. Swarzewo          – rodzina Bigott                                          22,78 m

5. Smolno               – rodzina Labudda                                      22,55 m

6. Połchowo           – rodzina Derc                                             22,53 m

7. Gnieżdżewo       – rodzina Koss                                             21,27 m

8. Połczyno            – rodzina Groenwald                                   21,08 m

9. Domatówko        – rodzina Szymańskich                               19,76 m                                                                                       10. Sławutowo         – rodzina Lessnau                                      15,10 m

Sprawnościowy tor przeszkód:

1. Swarzewo          – rodzina Bigott                                          30,04 sek

2. Połczyno            – rodzina Groenwald                                  32,12 sek

3. Sławutowo         – rodzina Lessnau                                       32,55 sek

4. Werblinia           – rodzina Sokołowskich                             32,79 sek

5. Gnieżdżewo       – rodzina Koss                                            33,42 sek

6. Strzelno              – rodzina Stodolny                                     34,44 sek

7. Połchowo           – rodzina Derc                                            34,66 sek

8. Smolno               – rodzina Labudda                                     35,53 sek

9. Domatówko        – rodzina Szymańskich                              36,36 sek

10. Leśniewo            – rodzina Okuń                                         38,56 sek

Klasyfikacja zespołowa sołectw/rodzin

  1. Swarzewo      (rodzina Bigott: Henryk, Katarzyna, Piotr, Tomasz)                 75,5 pkt
  2. Werblinia      (rodzina Sokołowskich: Krzysztof, Joanna, Tomasz, Bartosz)  64,5 pkt
  3. Sławutowo    (rodzina Lessnau: Witold, Anna, Antoni)                                   58,0 pkt
  4. Połczyno       (rodzina Groenwald: Daniel, Marzena, Wiktor, Gracjan)          57,5 pkt
  5. Gnieżdżewo  (rodzina Koss: Mirosław, Beata, Jan)                                        55,5 pkt
  6. Leśniewo      (rodzina Okuń: Zbigniew, Ewa i Weronika)                              54,5 pkt
  7. Smolno         (rodzina Labudda: Mariusz, Weronika, Alicja)                          52,0 pkt
  8. Strzelno        (rodzina Stodolny: Piotr, Joanna, Filip, Jakub)                           51,5 pkt
  9. Domatówko  (rodzina Szymańskich:Krystian, Agnieszka,

Radosław, Weronika)                                                    40,5 pkt

  1. Połchowo     (rodzina Derc: Piotr, Aleksandra, Dominika)                              39,0 pkt

Wszystkie rodziny za udział w każdej konkurencji otrzymały nagrody o charakterze sportowo-rekreacyjnym (sprzęt do: badmintona, tenisa stołowego, rzutu lotką, piłki siatkowej i śpiwór). Przedstawiciele wszystkich sołectw uczestniczących w turnieju (sołtysi lub gospodarze klubów) otrzymali pamiątkowe puchary. Po zmaganiach rekreacyjnych wręczeniu nagród wszyscy uczestnicy turnieju spotkali się   na poczęstunku.

Impreza odbyła się w miłej i serdecznej atmosferze. Poczęstunek przy wspólnym stole

podkreślił jej rodzinny charakter. Podczas pożegnania nie zabrakło wzajemnych podziękowań

i wyrazów wdzięczności.

Nagrody i poczęstunek ufundowały sołectwa uczestniczące w turnieju (w ramach wpisowego). Puchary – OKSiT w Gminie Puck. Zgodnie z tradycją  impreza przyszłoroczna odbędzie się prawdopodobnie w Swarzewie – miejscowości zwycięzców tegorocznego turnieju.

 

Opracował:

Brunon Ceszke

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Aktualnośći w miesiącu

  • OKSiT Aktualności