19 lipca 2020 roku na boisku sportowym w Połczynie odbyły się XIV Mistrzostwa Gminy Puck Weteranów w Lekkiej Atletyce. W zawodach wystartowało 69 osób (w tym 25 kobiet) z 12 miejscowości. Konkurs rzutu młotem przeprowadzony został ze względu na bezpieczeństwo uczestników w piątek (17.07.2020 r.)
Zawody weteranów są okazją do wspomnień z lat młodości, integrują pokolenia, kreują więzi międzyludzkie, wzmacniają patriotyzm lokalny a przede wszystkim popularyzują ruch na świeżym powietrzu tak niezbędny dla zdrowia człowieka. Zawodnicy za miejsca od I do III w każdej konkurencji otrzymali pamiątkowe medale oraz upominki rzeczowe. Dodatkowo nagrodzono 6 najwartościowszych wyników punktowych (po trzy w kategorii kobiet i mężczyzn. Wszystkie nagrody wręczył Radny Gminy Puck – Józef Białk. Zespoły za miejsca od I do VI otrzymały puchary. Organizatorem imprezy był Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Gminie Puck oraz LZS „Iskra” Połczyno.
Uzyskane wyniki przeliczane były na punkty wg tabel z uwzględnieniem wieku uczestnika oraz odpowiedniej wagi sprzętu w konkurencjach rzutowych.
WYNIKI:
Bieg 60 m kobiet:
Msc. | Nazwisko i imię | Data ur. | Miejscowość | Wynik | Pkt. | Kat. |
1 | Bemke Danuta | 28.03.1948 | Żelistrzewo | 12,39 | 689 | K-70 |
2 | Romanik Marta | 20.12.1978 | Łebcz | 9,81 | 652 | K-40 |
3 | Białk Dominika | 24.06.1980 | Strzelno | 9,83 | 648 | K-40 |
4 | Loewnau Łucja | 14.12.1982 | Żelistrzewo | 9,72 | 596 | K-35 |
5 | Bisewska Aleksandra | 28.04.1980 | Strzelno | 10,85 | 460 | K-40 |
6 | Okrój Gabriela | 20.10.1962 | Domatówko | 12,18 | 458 | K-55 |
7 | Iwańska Sylwia | 10.07.1977 | Połczyno | 11,69 | 328 | K-40 |
Bieg 60 m mężczyzn:
Msc. | Nazwisko i imię | Data ur. | Miejscowość | Wynik | Pkt. | Kat. |
1 | Licau Wojciech | 19.11.1963 | Mieroszyno | 8,60 | 757 | M-55 |
2 | Matejewski Piotr | 04.08.1966 | Połczyno | 8,51 | 686 | M-50 |
3 | Molin Bartłomiej | 25.05.1978 | Strzelno | 8,05 | 654 | M-40 |
4 | Stromski Tomasz | 04.02.1969 | Mieroszyno | 9,02 | 516 | M-50 |
5 | Dettlaff Sławomir | 04.04.1962 | Połczyno | 9,41 | 488 | M-55 |
6 | Droździel Dawid | 22.09.1982 | Zdrada | 8,29 | 475 | M-35 |
7 | Mudlaff Józef | 11.03.1955 | Strzelno | 10,37 | 422 | M-65 |
8 | Marzejon Dariusz | 05.04.1979 | Zdrada | 8,80 | 403 | M-40 |
9 | Korthals Bernard | 07.11.1965 | Połczyno | 9,84 | 370 | M-55 |
10 | Rekwardt Zdzisław | 28.03.1964 | Rzucewo | 9,85 | 367 | M-55 |
11 | Zielke Paweł | 25.05.1985 | Mieroszyno | 8,68 | 352 | M-35 |
12 | Groenwald Dariusz | 19.04.1971 | Połczyno | 9,38 | 324 | M-45 |
13 | Sztam Leszek | 11.05.1937 | Władysławowo | 12,63 | 321 | M-80 |
14 | Potrykus Łucjan | 13.12.1952 | Połczyno | 10,83 | 313 | M-65 |
15 | Pastwa Jarosław | 02.01.1985 | Strzelno | 8,83 | 310 | M-35 |
16 | Selke Wojciech | 18.04.1972 | Żelistrzewo | 9,55 | 284 | M-45 |
17 | Nadolski Tadeusz | 12.05.1963 | Łebcz | 10,54 | 213 | M-55 |
18 | Krepel Henryk | 26.04.1948 | Sławutowo | 13,04 | 56 | M-70 |
19 | Willner Waldemar | 03.11.1964 | Domatówko | 13,26 | 0 | M-55 |
20 | Styba Jacek | 27.08.1964 | Sławutowo | 13,26 | 0 | M-55 |
PK | Mudlaff Adam | 01.08.1997 | Strzelno | 8,06 | PK | PK |
Bieg 400 m kobiet:
Msc. | Nazwisko i imię | Data ur. | Miejscowość | Wynik | Pkt. | Kat. |
1 | Okrój Gabriela | 20.10.1962 | Domatówko | 1:38,51 | 381 | K-55 |
2 | Romanik Marta | 20.12.1978 | Łebcz | 1:28,06 | 358 | K-40 |
3 | Białk Dominika | 24.06.1980 | Strzelno | 1:32,30 | 288 | K-40 |
4 | Czaja Joanna | 21.12.1971 | Połczyno | 1:37,22 | 270 | K-45 |
5 | Iwańska Sylwia | 10.07.1977 | Połczyno | 1:40,06 | 179 | K-40 |
Bieg 800 m mężczyzn:
Msc. | Nazwisko i imię | Data ur. | Miejscowość | Wynik | Pkt. | Kat. |
1 | Molin Bartłomiej | 25.05.1978 | Strzelno | 2:23,21 | 460 | M-40 |
2 | Dettlaff Sławomir | 04.04.1972 | Połczyno | 2:47,01 | 368 | M-45 |
3 | Mislisz Piotr | 30.04.1964 | Osłonino | 2:52,23 | 299 | M-55 |
4 | Willner Waldemar | 03.11.1964 | Domatówko | 2:59,07 | 219 | M-55 |
5 | Zielke Paweł | 25.05.1985 | Mieroszyno | 2:51,07 | 59 | M-35 |
6 | Rekwardt Zdzisław | 28.03.1964 | Rzucewo | 3:21,76 | 43 | M-55 |
7 | Parchem Wojciech | 09.05.1966 | Mieroszyno | 3:31,01 | 0 | M-50 |
8 | Pastwa Jarosław | 02.01.1985 | Strzelno | 3:21,51 | 0 | M-35 |
9 | Skóra Dariusz | 26.05.1966 | Mrzezino | 4:53,38 | 0 | M-50 |
Skok w dal kobiet:
Msc. | Nazwisko i imię | Data ur. | Miejscowość | Wynik | Pkt. | Kat. |
1 | Bemke Danuta | 28.03.1948 | Żelistrzewo | 2,51 | 615 | K-70 |
2 | Renusz Irena | 26.11.1956 | Mieroszyno | 2,83 | 590 | K-60 |
3 | Czaja Joanna | 21.12.1971 | Połczyno | 3,46 | 576 | K-45 |
4 | Białk Dominika | 24.06.1980 | Strzelno | 3,58 | 540 | K-40 |
5 | Loewnau Łucja | 14.12.1982 | Żelistrzewo | 3,50 | 455 | K-35 |
6 | Bisewska Aleksandra | 28.04.1980 | Strzelno | 3,23 | 448 | K-40 |
7 | Komorek Maria | 28.05.1954 | Strzelno | 2,23 | 441 | K-65 |
Skok w dal mężczyzn:
Msc. | Nazwisko i imię | Data ur. | Miejscowość | Wynik | Pkt. | Kat. |
1 | Matejewski Piotr | 04.08.1966 | Połczyno | 4,52 | 676 | M-50 |
2 | Potrykus Łucjan | 13.12.1952 | Połczyno | 3,34 | 563 | M-65 |
3 | Molin Bartłomiej | 25.05.1978 | Strzelno | 4,61 | 547 | M-40 |
4 | Stromski Tomasz | 04.02.1969 | Mieroszyno | 4,02 | 545 | M-50 |
5 | Rekwardt Zdzisław | 28.03.1964 | Rzucewo | 3,73 | 537 | M-55 |
6 | Żaczek Julian | 09.12.1960 | Strzelno | 3,69 | 527 | M-55 |
7 | Droździel Dawid | 22.09.1982 | Zdrada | 4,70 | 498 | M-35 |
8 | Pastwa Jarosław | 02.01.1985 | Strzelno | 4,62 | 482 | M-35 |
9 | Mudlaff Józef | 11.03.1955 | Strzelno | 2,97 | 445 | M-65 |
10 | Selke Wojciech | 18.04.1972 | Żelistrzewo | 3,57 | 369 | M-45 |
11 | Zielke Paweł | 25.05.1985 | Mieroszyno | 3,98 | 347 | M-35 |
12 | Sztam Leszek | 11.05.1937 | Władysławowo | 2,15 | 340 | M-80 |
13 | Styba Jacek | 27.08.1964 | Sławutowo | 2,46 | 191 | M-55 |
PK | Mudlaff Adam | 01.08.1997 | Strzelno | 4,51 | — | — |
Pchnięcie kulą kobiet:
Msc. | Nazwisko i imię | Data ur. | Miejscowość | Wynik | Pkt. | Kat. |
1 | Jeszke Zofia | 06.12.1934 | Mieroszyno | 4,55 | 851 | K-80 |
2 | Dettlaff Małgorzata | 23.04.1944 | Strzelno | 5,26 | 708 | K-75 |
3 | Ptak Ryszarda | 13.01.1967 | Strzelno | 10,32 | 699 | K-50 |
4 | Renusz Irena | 26.11.1956 | Mieroszyno | 7,83 | 698 | K-60 |
5 | Adrian-Orzeł Krystyna | 28.07.1958 | Strzelno | 7,32 | 647 | K-60 |
6 | Selke Halina | 27.07.1949 | Mieroszyno | 5,33 | 617 | K-70 |
7 | Dettlaff Longina | 19.06.1957 | Strzelno | 6,97 | 612 | K-60 |
8 | Kustoch Ewa | 13.02.1954 | Łebcz | 6,05 | 609 | K-65 |
9 | Ustarbowska Maria | 17.05.1955 | Połczyno | 5,59 | 557 | K-65 |
10 | Stromska Klaudia | 12.12.1984 | Mieroszyno | 9,72 | 523 | K-35 |
11 | Bemke Danuta | 28.03.1948 | Żelistrzewo | 4,50 | 509 | K-70 |
12 | Stromska Ewa | 02.03.1958 | Strzelno | 5,78 | 495 | K-60 |
13 | Selke Edyta | 24.06.1975 | Żelistrzewo | 6,38 | 406 | K-45 |
PK | Loewnau Łucja | 14.12.1982 | Żelistrzewo | 7,22 | 369 | K-35 |
14 | Chabior Monika | 27.01.1980 | Władysławowo | 6,28 | 338 | K-40 |
Pchnięcie kulą mężczyzn:
Msc. | Nazwisko i imię | Data ur. | Miejscowość | Wynik | Pkt. | Kat. |
1 | Jarmulewski Jerzy | 02.07.1957 | Mieroszyno | 11,28 | 837 | M-60 |
2 | Ceszke Brunon | 26.03.1954 | Strzelno | 9,71 | 800 | M-65 |
3 | Ustarbowski Zbigniew | 03.02.1951 | Połczyno | 8,93 | 729 | M-65 |
4 | Zelewski Tadeusz | 17.04.1949 | Połczyno | 8,95 | 728 | M-70 |
5 | Grzenkowicz Grzegorz | 03.03.1981 | Żelistrzewo | 13,10 | 717 | M-35 |
6 | Licau Wojciech | 19.11.1963 | Mieroszyno | 9,83 | 706 | M-55 |
7 | Mislisz Piotr | 30.04.1964 | Osłonino | 9,43 | 675 | M-55 |
8 | Nadolski Tadeusz | 1963 | Łebcz | 9,36 | 655 | M-55 |
9 | Parchem Wojciech | 09.05.1966 | Mieroszyno | 10,24 | 655 | M-50 |
10 | Miłosz Adam | 08.11.1972 | Połczyno | 10,13 | 638 | M-45 |
11 | Żaczek Julian | 09.10.1960 | Strzelno | 8,54 | 604 | M-55 |
12 | Stromski Piotr | 08.10.1984 | Mieroszyno | 11,10 | 587 | M-35 |
13 | Mudlaff Józef | 11.03.1955 | Strzelno | 7,08 | 563 | M-65 |
14 | Białk Józef | 10.03.1955 | Strzelno | 7,03 | 558 | M-65 |
15 | Oberzig Józef | 01.02.1960 | Strzelno | 7,56 | 536 | M-60 |
16 | Droździel Dawid | 28.09.1982 | Zdrada | 9,94 | 518 | M-35 |
17 | Korthals Bernard | 07.11.1965 | Połczyno | 8,24 | 513 | M-50 |
18 | Okrój Henryk | 29.03.1958 | Domatówko | 6,48 | 450 | M-60 |
Rzut oszczepem kobiet:
Msc. | Nazwisko i imię | Data ur. | Miejscowość | Wynik | Pkt. | Kat. |
1 | Ptak Ryszarda | 13.01.1967 | Strzelno | 22,67 | 544 | K-50 |
2 | Czaja Joanna | 21.12.1971 | Połczyno | 20,90 | 515 | K-45 |
3 | Dettlaff Longina | 19.06.1957 | Strzelno | 14,54 | 438 | K-60 |
4 | Selke Edyta | 24.06.1975 | Żelistrzewo | 17,21 | 412 | K-45 |
5 | Ustarbowska Maria | 17.05.1955 | Połczyno | 11,62 | 388 | K-65 |
6 | Kustoch Ewa | 13.02.1954 | Łebcz | 11,40 | 383 | K-65 |
7 | Jeszke Zofia | 06.12.1934 | Mieroszyno | 6,26 | 360 | K-85 |
8 | Stromska Ewa | 02.03.1958 | Strzelno | 11,97 | 349 | K-60 |
9 | Stromska Klaudia | 12.12.1984 | Mieroszyno | 18,92 | 341 | K-35 |
10 | Loewnau Łucja | 14.12.1982 | Żelistrzewo | 18,41 | 330 | K-35 |
11 | Pionke-Willner Bożena | 13.09.1964 | Domatówko | 12,68 | 321 | K-55 |
12 | Adrian-Orzeł Krystyna | 28.07.1958 | Strzelno | 10,81 | 309 | K-60 |
13 | Selke Halina | 27.07.1949 | Mieroszyno | 8,34 | 308 | K-70 |
14 | Dettlaff Małgorzata | 23.04.1944 | Strzelno | 6,96 | 288 | K-75 |
15 | Okrój Gabriela | 20.10.1962 | Domatówko | 11,41 | 282 | K-55 |
16 | Kempa Emilia | 20.03.1988 | Strzelno | 14,90 | 216 | K-30 |
Rzut oszczepem mężczyzn:
Msc. | Nazwisko i imię | Data ur. | Miejscowość | Wynik | Pkt. | Kat. |
1 | Jarmulewski Jerzy | 02.07.1957 | Mieroszyno | 41,69 | 877 | M-60 |
2 | Potrykus Antoni | 17.01.1968 | Połczyno | 36,09 | 665 | M-50 |
3 | Licau Wojciech | 19.11.1963 | Mieroszyno | 31,99 | 646 | M-55 |
4 | Dettlaff Piotr | 08.08.1963 | Strzelno | 30,67 | 616 | M-55 |
5 | Marzejon Dariusz | 05.04.1979 | Zdrada | 37,68 | 565 | M-40 |
6 | Mislisz Piotr | 30.04.1964 | Osłonino | 28,30 | 563 | M-55 |
7 | Szampanti Waldemar | 30.03.1958 | Strzelno | 27,90 | 562 | M-60 |
8 | Stromski Piotr | 08.10.1984 | Mieroszyno | 38,96 | 527 | M-35 |
9 | Matejewski Piotr | 04.08.1966 | Połczyno | 28,77 | 515 | M-50 |
10 | Ustarbowski Zbigniew | 03.02.1951 | Połczyno | 22,63 | 493 | M-65 |
11 | Selke Wojciech | 18.04.1972 | Żelistrzewo | 27,00 | 429 | M-45 |
12 | Sztam Leszek | 11.05.1937 | Władysławowo | 12,40 | 338 | M-80 |
Rzut dyskiem kobiet:
Msc. | Nazwisko i imię | Data ur. | Miejscowość | Wynik | Pkt. | Kat. |
1 | Renusz Irena | 26.11.1956 | Mieroszyno | 22,70 | 652 | K-60 |
2 | Ptak Ryszarda | 13.01.1967 | Strzelno | 25,92 | 576 | K-50 |
3 | Korthals Małgorzata | 1937 | Połczyno | 11,93 | 548 | K-80 |
4 | Stromska Klaudia | 12.12.1984 | Mieroszyno | 26,65 | 420 | K-35 |
5 | Adrian-Orzeł Krystyna | 28.07.1958 | Strzelno | 15,09 | 409 | K-60 |
6 | Jeszke Zofia | 06.12.1934 | Mieroszyno | 7,88 | 407 | K-85 |
7 | Dettlaff Małgorzata | 23.04.1944 | Strzelno | 10,20 | 398 | K-75 |
8 | Dettlaff Longina | 19.06.1957 | Strzelno | 14,63 | 395 | K-60 |
9 | Kustoch Ewa | 13.02.1954 | Łebcz | 11,90 | 357 | K-65 |
10 | Stromska Ewa | 02.03.1958 | Strzelno | 12,86 | 339 | K-60 |
11 | Selke Halina | 27.07.1949 | Mieroszyno | 10,09 | 339 | K-70 |
12 | Ustarbowska Maria | 17.05.1955 | Połczyno | 10,93 | 322 | K-65 |
13 | Pionke-Willner Bożena | 13.09.1964 | Domatówko | 13,04 | 297 | K-55 |
14 | Selke Edyta | 24.06.1975 | Żelistrzewo | 15,65 | 275 | K-45 |
15 | Loewnau Łucja | 14.12.1982 | Żelistrzewo | 16,29 | 230 | K-35 |
16 | Kempa Emilia | 20.03.1988 | Strzelno | 16,28 | 230 | K-30 |
Rzut dyskiem mężczyzn:
Msc. | Nazwisko i imię | Data ur. | Miejscowość | Wynik | Pkt. | Kat. |
1 | Płomień Waldemar | 27.03.1941 | Błądzikowo | 26,40 | 690 | M-75 |
2 | Ceszke Brunon | 26.03.1954 | Strzelno | 31,75 | 665 | M-65 |
3 | Jarmulewski Jerzy | 02.07.1957 | Mieroszyno | 33,39 | 624 | M-60 |
4 | Żaczek Julian | 09.10.1960 | Strzelno | 26,36 | 519 | M-55 |
5 | Nadolski Tadeusz | 1963 | Łebcz | 26,10 | 513 | M-55 |
6 | Stromski Piotr | 08.10.1984 | Mieroszyno | 31,02 | 506 | M-35 |
7 | Grzenkowicz Grzegorz | 03.03.1981 | Żelistrzewo | 30,84 | 503 | M-35 |
8 | Jeka Waldemar | 19.10.1969 | Połczyno | 28,24 | 496 | M-50 |
9 | Ustarbowski Zbigniew | 03.02.1951 | Połczyno | 21,77 | 434 | M-65 |
10 | Mislisz Piotr | 30.04.1964 | Osłonino | 22,59 | 434 | M-55 |
11 | Szampanti Waldemar | 30.03.1958 | Strzelno | 22,78 | 403 | M-60 |
12 | Zelewski Tadeusz | 17.04.1949 | Połczyno | 17,87 | 391 | M-70 |
13 | Oberzig Józef | 01.02.1960 | Strzelno | 17,39 | 291 | M-60 |
Rzut młotem mężczyzn
Msc. | Nazwisko i imię | Data ur. | Miejscowość | Wynik | Pkt. | Kat. |
1 | Ceszke Brunon | 26.03.1954 | Strzelno | 38,45 | 858 | M-65 |
2 | Miłosz Adam | 08.11.1972 | Połczyno | 36,18 | 622 | M-45 |
3 | Płomień Waldemar | 27.03.1941 | Błądzikowo | 22,63 | 530 | M-75 |
4 | Groenwald Fabian | 24.04.1980 | Połczyno | 33,04 | 499 | M-40 |
5 | Korthals Bernard | 07.11.1965 | Połczyno | 24,84 | 409 | M-50 |
6 | Oberzig Józef | 01.02.1960 | Strzelno | 20,83 | 382 | M-60 |
7 | Stromski Tomasz | 04.02.1969 | Mieroszyno | 20,88 | 333 | M-50 |
8 | Ustarbowski Zbigniew | 03.02.1951 | Połczyno | 15,93 | 314 | M-65 |
PK | Ceszke Błażej | 17.09.1989 | Strzelno | 30,78 | — | — |
PK | Groenwald Szymon | 09.06.2005 | Połczyno | 48,91 | (5 kg) | — |
KLASYFIKACJA NA NAJBARDZIEJ WARTOŚCIOWE WYNIKI GMINY PUCK
KOBIETY
Lb | Nazwisko i imię | Data ur. | Dysc. | Miejscowość | Wynik | Pkt. | Kat. |
1 | Jeszke Zofia | 06.12.1934 | Kula | Mieroszyno | 4,55 | 851 | K-80 |
2 | Dettlaff Małgorzata | 23.04.1944 | Kula | Strzelno | 5,26 | 708 | K-75 |
3 | Ptak Ryszarda | 13.01.1967 | Kula | Strzelno | 10,32 | 699 | K-50 |
4 | Renusz Irena | 26.11.1956 | Kula | Mieroszyno | 7,83 | 698 | K-60 |
5 | Bemke Danuta | 28.03.1948 | 60 m | Żelistrzewo | 12,39 | 689 | K-70 |
6 | Renusz Irena | 26.11.1956 | Dysk | Mieroszyno | 22,70 | 652 | K-60 |
7 | Romanik Marta | 20.12.1978 | 60 m | Łebcz | 9,81 | 652 | K-40 |
8 | Białk Dominika | 24.06.1980 | 60 m | Strzelno | 9,83 | 648 | K-40 |
9 | Adrian-Orzeł Krystyna | 28.07.1958 | Kula | Strzelno | 7,32 | 647 | K-60 |
10 | Selke Halina | 27.07.1949 | Kula | Mieroszyno | 5,33 | 617 | K-70 |
MĘŻCZYŹNI
Lb. | Nazwisko i imię | Data ur. | Dysc. | Miejscowość | Wynik | Pkt. | Kat. |
1 | Jarmulewski Jerzy | 02.07.1957 | Oszczep | Mieroszyno | 41,69 | 877 | M-60 |
2 | Ceszke Brunon | 26.03.1954 | Młot | Strzelno | 38,45 | 858 | M-65 |
3 | Jarmulewski Jerzy | 02.07.1957 | Kula | Mieroszyno | 11,28 | 837 | M-60 |
4 | Ceszke Brunon | 26.03.1954 | Kula | Strzelno | 9,71 | 800 | M-65 |
5 | Licau Wojciech | 19.11.1963 | 60 m | Mieroszyno | 8,60 | 757 | M-55 |
6 | Ustarbowski Zbigniew | 03.02.1951 | Kula | Połczyno | 8,93 | 729 | M-65 |
7 | Zelewski Tadeusz | 17.04.1949 | Kula | Połczyno | 8,95 | 728 | M-70 |
8 | Grzenkowicz Grzegorz | 03.03.1981 | Kula | Żelistrzewo | 13,10 | 717 | M-35 |
9 | Licau Wojciech | 19.11.1963 | Kula | Mieroszyno | 9,83 | 706 | M-55 |
10 | Płomień Waldemar | 27.03.1941 | Dysk | Błądzikowo | 26,40 | 690 | M-75 |
KOŃCOWA KLASYFIKACJA ZESPOŁOWA
Miejsce | Miejscowość | Punkty |
1 | STRZELNO | 228 |
2 | POŁCZYNO | 190 |
3 | MIEROSZYNO | 181 |
4 | ŻELISTRZEWO | 99 |
5 | ŁEBCZ | 67 |
6 | DOMATÓWKO | 42 |
7 | ZDRADA | 37 |
8 | OSŁONINO | 26 |
9 | BŁĄDZIKOWO | 23 |
10 | RZUCEWO | 18 |
11 | SŁAWUTOWO | 7 |
12 | MRZEZINO | 4 |