Roman Liecau z Krokowej i Maria Dominik z Werblini Mistrzami Europy w Baśkę!

Długi weekend sierpniowy, prowadził baśkarzy do Luzina. W połowie sierpnia Luzino, było po raz drugi stolicą Baśki. W Hali Sportowej w Luzinie, odbył się Festiwal Baśki i Kopa oraz turniej sportowy o Mistrzostwo Europy.

13 sierpnia odbył się turniej sportowy Mistrzostwa Europy. Turniej był rozgrywany wg obowiązujących przepisów gry – Baszka Méster Sport, w trzech kategoriach: indywidualnej, drużynowej oraz par. Mistrzostwa Europy, zalicza się do rankingu Masters Polska 2017. W turnieju zostało rozegranych 5 rund. Dla uczestników turnieju przygotowano pamiątkowy button.

Mistrzostwa Europy zgromadziły 249 zawodników, wśród których najlepiej grał Roman Liecau z Fali Krokowa. Na szóstym miejscu uplasował się Kazimierz Kreft, reprezentujący drużynę Remus Żelistrzewo.

W klasyfikacji drużynowej na dwóch ostatnich miejscach w pierwszej dziesiątce uplasowały się kolejno w/w Fala i Remus.

W klasyfikacji kobiet bezapelacyjnie najlepsza okazała się Maria Dominik, reprezentująca zespół Kłos Werblinia, sięgając po tytuł Mistrzyni Starego Kontynentu.

Wydarzeniu sportowemu patronował Starosta Wejherowski – Gabriela Lisius i Jarosław Wejer – Wójt Gminy Luzino.

Partnerem Mistrzostw Europy jest Wojewódzkie Zrzeszenie LZS w Gdańsku.

Organizatorem Mistrzostw Europy była Polska Federacja Baszka – Kop oraz Gmina Luzino.