Sukces SP Gnieżdżewo – Awans do Mistrzostw Polski w Częstochowie

Wielki sukces naszych siatkarzy w finale Kinder +Sport, jedziemy na Mistrzostwa Polski. 8 maja 2016 w Starogardzie Gdańskim rozegrano Finałowy Turniej Kinder +Sport w kategorii „dwójek” chłopców. Naszą szkołę reprezentowali B. Potrykus, A. Kohnke i M. Mach. W swojej grupie nasi reprezentanci wygrali kolejno z LOTOS Trefl Gdańsk III 3 2:0, UKS Suchanik Gdańsk I 2:1 i z LOTOS Trefl Gdańsk II 2:0 i zajęli 1 miejsce w grupie awansując bezpośrednio do ćwierćfinałów. Następny mecz graliśmy z SAPS Starogard Gdański IV wygrywając 2:0 i awansując do półfinału czyli do bezpośredniej walki o medale.

Tu niestety spotkaliśmy się ze znakomitym technicznie zespołem Trefl Gdańsk I, który po rundzie eliminacyjnej zajmował 1 miejsce. Tym razem musieliśmy uznać wyższość przeciwnika i przegraliśmy 0:2, następny mecz miał zdecydować czy wywalczymy brązowy medal i prawo do wyjazdu na MP. Naszym przeciwnikiem był bardzo dobry zespół UKS Jasieniak Gdańsk I. Pierwszy set był bardzo wyrównany, cały czas wynik był remisowy, w końcówce walka na przewagi, obrony pełne poświęceń i odważne ataki. Nasz zespól wytrzymał i wygraliśmy 19:17, w drugim secie nasz przeciwnik stracił wiarę w zwycięstwo i wygraliśmy 15:11.

Bardzo dziękuję wszystkim zawodnikom i serdecznie gratuluję.

[mudslide:picasa,0,116686276794511079937,6282733434594145329]

źródło: spgniezdzewo.pl