XII turniej Puckiej Ligi Baśki sezonu 2015/2016 w Leśniewie

Mirosław Blaszke, Maria Dominik i Kłos Werblinia najlepsi w 12. turnieju Puckiej Ligi Baśki w Leśniewie!
28 lutego 2016 r. w Wiejskim Klubie Kultury w Leśniewie odbył się dwunasty turniej Puckiej Ligi Baśki sezonu 2015/2016. W turnieju wzięła udział liczba 122 zawodników w tym 4 kobiety z 23 drużyn.

Turniej zakończył się zwycięstwem Mirosława Blaszke (Kaszubska Baśka Puck) przed Kazimierzem Kreft (Remus Żelistrzewo) oraz Józefem Miślisz (Szpela II Władysławowo). W klasyfikacji drużynowej turnieju zwyciężyła drużyna Kłos Werblinia grająca w składzie: Daniel Nadolski, Maria Dominik, Henryk Radtke, Władysław Patok, Kazimierz Kwidziński oraz Marcin Piontke przed drużyną Pianka Gdynia oraz ekipą Kaszubska Baśka Puck. Najwyżej sklasyfikowaną kobietą została Maria Dominik (Kłos Werblinia).

Piętnastu najlepszych zawodników, najwyżej sklasyfikowana kobieta oraz pięć najlepszych drużyn zostało uhonorowanych nagrodami rzeczowymi i pucharami.

Czołówka klasyfikacji indywidualnej 12 turnieju:

Lp. Nazwisko i imię Drużyna
1. Blaszke Mirosław Kaszubska Baśka Puck
2. Kreft Kazimierz Remus Żelistrzewo
3. Miślisz Józef Szpela II Władysławowo
4. Balewski Mieczysław Dragon Gdynia
5. Jurkiewicz Stanisław Pianka Gdynia
6. Nadolski Daniel Kłos Werblinia
7. Szlas Andrzej Rekowianie Rekowo Górne
8. Semmerling Bogdan Darzlubie
9. Somkowski Bogdan Pianka Gdynia
10. Zduńczyk Waldemar Dragon Gdynia
11. Dominik Maria Kłos Werblinia
12. Smoter Piotr Bocar Osłonino
13. Dubiński Mariusz Kaszubska Baśka Puck
14. Malon Wojciech Rekowianie Rekowo Górne
15. Liecau Roman Gran Krokowa


Czołówka klasyfikacji drużynowej
12 turnieju:

l.p. Drużyna
1. Kłos Werblinia
2. Pianka Gdynia
3. Kaszubska Baśka Puck
4. Dragon Gdynia
5. Rekowianie Rekowo Górne
6. Remus Żelistrzewo
7. Karo Starzyno
8. Szpela II Władysławowo
9. Szpela Władysławowo
10. Gran Krokowa


Czołówka klasyfikacji indywidualnej po dwunastu turniejach:

Lp. Nazwisko i imię Drużyna
1. Balewski Mieczysław Dragon Gdynia
2. Koziróg Ryszard Gran Krokowa
3. Adas Wojciech Szpela Władysławowo
4. Miślisz Józef Szpela II Władysławowo
5. Adas Mateusz Szpela Władysławowo
6. Scheiba Zbigniew Karo Starzyno
7. Lanc Jan Brzozaki Mechowo
8. Jurkiewicz Stanisław Pianka Gdynia
9. Dawińdziak Ryszard Białogóra
10. Konkel Franciszek Szpela Władysławowo
11. Radtke Marek Kontra Radoszewo
12. Zduńczyk Waldemar Dragon Gdynia
13. Dubiński Mariusz Kaszubska Baśka Puck
14. Somkowski Bogdan Pianka Gdynia
15. Jeske Kazimierz Remus Żelistrzewo


Czołówka klasyfikacji drużynowej po dwunastu turniejach:

Lp. Drużyna
1. Gran Krokowa
2. Szpela Władysławowo
3. Dragon Gdynia
4. Pianka Gdynia
5. Walety Bolszewo
6. Remus Żelistrzewo
7. Białogóra
8. Kaszubska Baśka Puck
9. Szpela II Władysławowo
10. Karo Starzyno

Następny turniej odbędzie się 6 marca (niedziela) o godz. 14:00 w Wiejskim Klubie Kultury w Leśniewie.

Pełną klasyfikację oraz galerię zdjęć można znaleźć na stronie internetowej Puckiej Ligi Baśki – www.pucka-liga-baski.pl

info: Henryk Radtke / www.pucka-liga-baski.pl

DSC02143Zdjęcie przedstawia zwycięską drużynę Kłos Werblinia