Dnia 27 września 2015 r. Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Gminie Puck przy współpracy z Urzędem Gminy Puck oraz Starostwem Powiatowym w Pucku przeprowadził I Bieg Ziemi Puckiej na 10 km. W zawodach wystartowało 85 zawodników (w tym 17 kobiet), którzy mieli do pokonania trasę 10 km z terenu Puszczy Darzlubskiej do Połczyna. Zwycięzcą pierwszego biegu Ziemi Puckiej na 10 km został Tomasz Grycko – UKS Bliza Władysławowo, który trasę biegu pokonał w 30 min i 27 sek. Wśród kobiet z terenu Powiatu Puckiego najszybsza okazała się Julia Bieszk z Karlikowa uzyskując wynik 46 min i 41 sek. Po zakończonym biegu każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal. Oczekując na ceremonię wręczenia nagród zawodnicy mieli okazję spróbować grochówki przygotowanej przez kucharza – Marka Kołacza. Z pośród uczestników biegu rozlosowano 20 osób, które za okazaniem numeru startowego otrzymało upominki rzeczowe.
Za zajęcie miejsc od I-VI w klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn zawodnicy otrzymali pamiątkowe puchary oraz upominki rzeczowe. Ponadto w każdej kategorii wiekowej czołowa trójka otrzymała puchary (nagrody nie były dublowane). Wyróżniono również najlepszego strażaka w kategorii mężczyzn i kobiet. Wszystkie nagrody i upominki rzeczowe wręczali: Poseł RP – Kazimierz Plocke, Wójt Gminy Puck – Tadeusz Puszkarczuk, Dyrektor Ośrodka Kultury, Sportu i Turystyki w Gminie Puck – Jan Dettlaff, sołtys Darzlubia – Alfons Zelewski, Prezes OSP Połczyno – Dariusz Groenwald oraz zasłużony działacz sportowy w Gminie Puck – Waldemar Płomień.
Spikerem zawodów był Brunon Ceszke a koordynatorem całej imprezy, która przebiegła przy wspaniałej pogodzie i piknikowej atmosferze – Wiesław Oberzig.
WYNIKI BIEGU:
Lb. | Wynik: | Nazwisko i imię: | Miejscowość – klub | Kategoria: | Msc./kat. |
1. | 30:27,3 | Grycko Tomasz | UKS Bliza Władysławowo | M 20 | 1. |
2. | 34:40,6 | Labudda Wojciech | LKS Puck | M 30 | 1. |
3. | 36:15,9 | Wilandt Konrad | Milonek Jurata | M 30 | 2. |
4. | 37:24,0 | Roeske Mariusz | Minkowice, OSP Krokowa | M 30 | 3. |
5. | 37:44,1 | Dettlaff Adam | Brzyno | M 20 | 2. |
6. | 37:44,4 | Miler Dawid | LKS Puck | M 16 | 1. |
7. | 38:07,1 | Tański Marcin | Hotel Bryza | M 40 | 1. |
8. | 38:16,3 | Skosolas Janusz | KPP Sztum | M 40 | 2. |
9. | 38:42,3 | Oberzig Piotr | TRI-SEA Władysławowo | M 30 | 4. |
10. | 39:12,5 | Cieślak Bartosz | Żelistrzewo | M 30 | 5. |
11. | 40:29,8 | Dawidowski Roman | Puck | M 40 | 3. |
12. | 41:02,1 | Gaffke Jarosław | Brzyno | M 40 | 4. |
13. | 41:03,6 | Śliwiński Andrzej | Kosakowski klub biegacza, OSP Kosakowo | M 20 | 3. |
14. | 41:05,6 | Gawlik Mariusz | Mosty | M 30 | 6. |
15. | 41:15,6 | Mislisz Piotr | Osłonino | M 50 | 1. |
16. | 41:32,3 | Maksyś Ryszard | Pierwoszyno | M 60 | 1. |
17. | 41:54,2 | Broszkiewicz Bartłomiej | Puck – AMIGOS | M 20 | 4. |
18. | 41:56,0 | Lessnau Marek | Gnieżdżewo | M 20 | 5. |
19. | 42:09,5 | Elmiś Grzegorz | Biegacz Portowy – Helskie Wichry | M 40 | 5. |
20. | 42:28,2 | Willner Waldemar | Domatówko | M 50 | 2. |
21. | 42:59,9 | Mielewczyk Kazimierz | Pocztowa Grupa Biegowa | M 50 | 3. |
22. | 43:00,1 | Gaffke Henryk | KING OSCAR | M 40 | 6. |
23. | 43:04,8 | Kubiak Piotr | Władysławowo | M 20 | 6. |
24. | 43:10,5 | Lunk Krzysztof | Puck – LIVESTRONG | M 30 | 7. |
25. | 43:16,4 | Hajduk Ireneusz | BOWIL BIOTECH TEAM Władysławowo | M 40 | 7. |
26. | 43:20,6 | Kępiński Paweł | ProFanRun Gościcino | M 30 | 8. |
27. | 43:35,7 | Zielke Janusz | Rozewie | M 30 | 9. |
28. | 43:45,7 | Kaczykowski Karol | Korona Biega | M 40 | 8. |
29. | 43:50,8 | Kulas Jakub | Puck | M 30 | 10. |
30. | 44:03,3 | Busz Zenon | Darzlubie – OSP Darzlubie | M 40 | 9. |
31. | 44:05,4 | Zieliński Maciej | Coty Team Żelistrzewo | M 30 | 11. |
32. | 44:07,7 | Kempa Dawid | Władysławowo | M 16 | 2. |
33. | 44:34,7 | Glembin Aleksander | Mrzezino Team | M 20 | 7. |
34. | 45:15,7 | Hubert Jakub | Pogórze | M 30 | 12. |
35. | 45:44,4 | Karczewski Grzegorz | Hel | M 50 | 4. |
36. | 45:46,8 | Jaskułke Ireneusz | Puck | M 40 | 10. |
37/PK | 46:05,1 | Gawęda Bożena | Gościcino | K 40 | PK |
38. | 46:37,5 | Elwart Piotr | Puck | M 20 | 8. |
39. | 46:39,2 | Nowak Krzysztof | Puck | M 40 | 11. |
40. | 46:40,6 | Prus Adam | Puck | M 30 | 13. |
41/1K | 46:41,6 | Bieszk Julia | Karlikowo, OSP Karlikowo | K 20 | 1. |
42. | 46:46,4 | Wrzos Krzysztof | 43 batalion saperów – Władysławowo | M 40 | 12. |
43. | 46:58,3 | Słupek Jacek | Hel | M 40 | 13. |
44. | 47:43,7 | Klebba Krzysztof | LZS Łebcz | M 30 | 14. |
45. | 48:25,4 | Hewelt Mateusz | Co JA robię tu??? TEAM | M 20 | 9. |
46. | 48:37,6 | Marciniak Adam | Helskie Wichry, OSP Hel | M 30 | 15. |
47. | 48:41,0 | Struk Sławomir | Helskie Wichry | M 40 | 14. |
48/2K | 48:45,9 | Śliwińska Aleksandra | Kosakowo | K 20 | 2. |
49. | 48:48,7 | Lesner Dariusz | Puck | M 40 | 15. |
50. | 49:08,5 | Bliźniuk Przemysław | Żelistrzewo – AMIGOS | M 30 | 16. |
51/3K | 49:10,1 | Jaromirska-Lewińska Maja | Rekowo Górne | K 30 | 1. |
52. | 49:42,6 | Kreft Maciej | Puck | M 40 | 16. |
53/4K | 50:28,9 | Mischke Weronika | Lubkowo | K 30 | 2. |
54. | 50:45,8 | Wilandt Waldemar | Milonek Jurata | M 50 | 5. |
55. | 50:55,5 | Łęgowski Janusz | Family Club | M 50 | 6. |
56. | 51:01,0 | Murański Józef | Borowion Jastarnia | M 70 | 1. |
57. | 51:06,4 | Gambowski Witold | Połchowo | M 70 | 2. |
58. | 51:09,4 | Wolszon Sławomir | Połczyno | M 30 | 17. |
59/5K | 51:21,0 | Dettlaff Aleksandra | Strzelno, OSP Strzelno | K 20 | 3. |
60. | 51:33,9 | Krzeszowski Artur | Puck | M 40 | 17. |
61. | 51:38,2 | Wenta Franciszek | Krokowa | M 60 | 2. |
62. | 51:38,4 | Grabowski Jacek | Pierwoszyno | M 50 | 7. |
63. | 51:41,9 | Karwowski Krystian | Mosty | M 30 | 18. |
64. | 51:48,3 | Dettlaff Grzegorz | Co JA robię tu??? TEAM – OSP Gnieżdżewo | M 40 | 18. |
65. | 52:12,9 | Czeczko Mariusz | Celbówko | M 40 | 19. |
66. | 52:22,7 | Wittbrodt Arkadiusz | Co JA robię tu ??? TEAM | M 30 | 19. |
67/6K | 52:48,7 | Koehna Marta | Władysławowo | K 30 | 3. |
68. | 53:26,7 | Stempniak Zbigniew | Helskie Wichry | M 30 | 20. |
69. | 54:01,5 | Groenwald Dariusz | Połczyno, OSP Połczyno | M 40 | 20. |
70. | 54:01,8 | Bolin Piotr | Mieroszyno | M 40 | 21. |
71. | 55:32,0 | Dettlaff Iwo | Puck | M 16 | 3. |
72/7K | 55:50,7 | Gawlik Danuta | Mosty | K 40 | 1. |
73/8K | 56:05,0 | Karwowska Danuta | Mosty | K 30 | 4. |
74/9K | 57:40,0 | Zielke Sylwia | Rozewie | K 20 | 4. |
75. | 57:47,5 | Pecz Piotr | Korona Żelistrzewo | M 50 | 8. |
76/10K | 58:51,2 | Stempniak Katarzyna | Helskie Wichry | K 30 | 5. |
77. | 60:29,2 | Klebba Tomasz | Śmiechowo Haha:) | M 30 | 21. |
78. | 62:15,4 | Rosa Marek | Władysławowo | M 60 | 3. |
79/11K | 62:26,8 | Rosa Mirka | Władysławowo | K 50 | 1. |
80/12K | 62:49,8 | Janusz Iwona | Helskie Wichry | K 30 | 6. |
81/13K | 62:49,9 | Marciniak Anna | Helskie Wichry | K 30 | 7. |
82/14K | 64:22,8 | Bystram Aleksandra | TRI-SEA Władysławowo | K 40 | 2. |
83/15K | 67:38,8 | Bemke Sylwia | TRI-SEA Władysławowo | K 30 | 8. |
84/16K | 67:39,0 | Nowak Anna | Sobieńczyce | K 30 | 9. |
85. | 115:00,0 | Stefaniak Zbigniew | MOSiR Sopot | M 40 | 22. |
[mudslide:picasa,0,116686276794511079937,6199610484992523553]Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki przypomina, że do dnia 23 września br. (środa) włącznie przyjmujemy zapisy na I Bieg Ziemi Puckiej na 10 km. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do zgłoszenia swojej osoby poprzez wysłanie maila na adres sport@oksitpuck.pl z danymi osobowymi.
DO ZOBACZENIA NA STARCIE!!
LISTA STARTOWA BIEGU – ZOBACZ