10 października 2015 r. w Wiejskim Klubie Kultury w Mechowie odbył się drugi turniej Puckiej Ligi Baśki sezonu 2015/2016. W turnieju wzięła udział liczba 113 zawodników w tym 3 kobiety z 21 drużyn.
Turniej zakończył się zwycięstwem Zygfryda Klebba (OSP Mrzezino) przed Markiem Radtke (Kontra Radoszewo) oraz Lucjanem Ferra (OSP Gnieżdżewo). W klasyfikacji drużynowej turnieju zwyciężyła drużyna Kontra Radoszewo grająca w składzie: Marek Radtke, Franciszek Radtke, Jan Kromlicki, Michał Drzeżdżon oraz Stanisław Klein przed drużyną Gran Krokowa oraz ekipą OSP Mrzezino. Najwyżej sklasyfikowaną kobietą została Anna Ceszke (Białogóra), która zajęła piętnaste miejsce w klasyfikacji ogólnej.
Piętnastu najlepszych zawodników, najwyżej sklasyfikowana kobieta, pięć najlepszych drużyn zostało uhonorowanych nagrodami rzeczowymi i pucharami.
Czołówka klasyfikacji indywidualnej 2 turnieju:
l.p. | Nazwisko i imię | Drużyna |
1. | Klebba Zygfryd | OSP Mrzezino |
2. | Radtke Marek | Kontra Radoszewo |
3. | Ferra Lucjan | OSP Gnieżdżewo |
4. | Radtke Franciszek | Kontra Radoszewo |
5. | Odwald Henryk | Szpela II Władysławowo |
6. | Brzozowski Marek | Brzozaki Mechowo |
7. | Jeske Kazimierz | Remus Żelistrzewo |
8. | Jędrzejak Wojciech | Bałtyk Władysławowo |
9. | Semmerling Bogdan | Darzlubie |
10. | Kromlicki Jan | Kontra Radoszewo |
11. | Koziróg Ryszard | Gran Krokowa |
12. | Miślisz Szczepan | OSP Mrzezino |
13. | Rohda Kazimierz | Gran Krokowa |
14. | Poerling Hubert | Karo Starzyno |
15. | Ceszke Anna | Białogóra |
Czołówka klasyfikacji drużynowej 2 turnieju:
l.p. | Drużyna | Punkty | Punkty stolikowe |
1. | Kontra Radoszewo | 57,5 | 390 |
2. | Gran Krokowa | 52,5 | 330 |
3. | OSP Mrzezino | 51,0 | 80 |
4. | Remus Żelistrzewo | 49,5 | 352 |
5. | Karo Starzyno | 48,0 | 177 |
6. | Bałtyk Władysławowo | 46,5 | 310 |
7. | Białogóra | 46,0 | 298 |
8. | Szpela II Władysławowo | 45,5 | 230 |
9. | Kłos Werblinia | 45,0 | 379 |
10. | Pianka Gdynia | 44,0 | -22 |
Czołówka klasyfikacji indywidualnej po dwóch turniejach:
|
Nazwisko i imię | Drużyna |
1. | Jędrzejak Wojciech | Bałtyk Władysławowo |
2. | Radtke Marek | Kontra Radoszewo |
3. | Koziróg Ryszard | Gran Krokowa |
4. | Rohda Kazimierz | Gran Krokowa |
5. | Scheiba Zbigniew | Karo Starzyno |
6. | Jeske Kazimierz | Remus Żelistrzewo |
7. | Wiśniewski Zygmunt | Remus Żelistrzewo |
8. | Wittbrodt Jan | Szpela II Władysławowo |
9. | Jankowski Adam | Pianka Gdynia |
10. | Sahs Jerzy | Darzlubie |
11. | Wszałek Grzegorz | Kaszubska Baśka Puck |
12. | Kromlicki Jan | Kontra Radoszewo |
13. | Ferra Lucjan | OSP Gnieżdżewo |
14. | Bielecki Piotr | Pianka Gdynia |
15. | Stefański Stanisław | Dragon Gdynia |
Czołówka klasyfikacji drużynowej po dwóch turniejach:
|
Drużyna |
1. | Gran Krokowa |
2. | Karo Starzyno |
3. | Remus Żelistrzewo |
4. | Kontra Radoszewo |
5. | Pianka Gdynia |
6. | Szpela II Władysławowo |
7. | Darzlubie |
8. | Białogóra |
9. | Kaszubska Baśka Puck |
10. | Bałtyk Władysławowo |
Następny turniej odbędzie się 24 października (sobota) o godz. 17:00 w Wiejskim Klubie Kultury w Strzelnie.
Pełną klasyfikację oraz galerię zdjęć można znaleźć na stronie internetowej Puckiej Ligi Baśki – www.pucka-liga-baski.pl
info: Henryk Radtke / www.pucka-liga-baski.pl