Babsczé Zińdzenié 2020

7 marca 2020 roku w Darzlubiu odbyło się spotkanie Kół Gospodyń Wiejskich pod nazwą „Babsczé Zińdzenié”.  Na zaproszenie miejscowego KGW przybyły delegacje pań z kół gospodyń z terenu Gminy Puck oraz z Władysławowa. Zebranych powitała przewodnicząca KGW Darzlubie, Danuta Funk. Całą imprezę prowadził Brunon Ceszke, główny instruktor ds. kultury w Gminie Puck. Na spotkaniu oprócz pań z kół gospodyń obecni byli także: Wójt Gminy Puck Tadeusz Puszkarczuk, przewodniczący Rady Gminy Puck Adam Styn, radny Gminy Puck Jan Głowienka oraz sołtys Darzlubia Alfons Zelewski. O oprawę muzyczną imprezy zadbał zespół ,,Czarne Kapelusze‘’. Wielką niespodzianką dla zebranych okazał się występ grupy ,,Da Capo Al Fine’’ prowadzonej przez Katarzynę Bartoszewicz-Stromską i Magdalenę Gawin. Zaproszeni goście złożyli wszystkim paniom najlepsze życzenia z okazji przypadającego 8 marca  Dnia Kobiet.

Spotkanie odbywało się pod hasłem: „Kobieta-ruch-zdrowie”.  W czasie jego trwania nie brakowało więc tematów związanych ze zdrowiem oraz aktywnym spędzaniem czasu. Panie mogły się sprawdzić także w różnych konkurencjach przygotowanych specjalnie na tę okazję: w skakaniu przez gumę, kręceniu hula-hop, tańcu z manekinem, jeździe na rowerze stacjonarnym a także w wiedzy na temat zdrowia.

Laureatkami poszczególnych konkurencji zostały:

Skakanie przez gumę: 

I miejsce KGW Domatówko

II miejsce KGW Osłonino

III miejsce KGW Domatowo

Kręcenie hula-hop:

I miejsce KGW Mechowo

II miejsce ex aequo KGW Domatowo i KGW Łebcz

III miejsce KGW Mrzezino

Taniec z manekinem:

I miejsce KGW Mieroszyno

II miejsce KGW Strzelno

III miejsce KGW Werblinia

Jazda na rowerze:

I miejsce KGW Osłonino

II miejsce KGW Starzyński Dwór

III miejsce KGW Celbowo

Wiedza na temat zdrowia:

I  miejsce ex aequo KGW Rekowo Górne i KGW Domatowo

II miejsce KGW Werblinia

Podczas spotkania podziękowano również panu Brunonowi Ceszke za całokształt działań na rzecz Kół Gospodyń Wiejskich. Nie obyło się bez życzeń, wspomnień i wzruszeń.

GALERIA

Wiesława Roszan Selin

Wprowadził:

Skip to content