Narodowe Święto Niepodległości w Gminie Puck

11 listopada, w Narodowe Święto Niepodległości tradycyjnie mieszkańcy Gminy Puck spotykają się w miejscowości Zdrada, aby uczcić pamięć Bohaterów walczących o niepodległość Polski.

W tym roku uroczystości przebiegały w innej , niż zazwyczaj formie. Trudny czas pandemii zmusił nas do uczczenia tego dnia w sposób indywidualny, bez tworzenia zgromadzeń i spotkań.

W imieniu mieszkańców Gminy Puck kwiaty pod pomnikiem Antoniego Abrahama, walczącego o niepodległość Kaszub w jedności z odrodzoną Ojczyzna złożył wójt Pan Tadeusz Puszkarczuk. Za naszą Małą i Wielką Ojczyznę modlił się ks. Jacek Bordzoł, proboszcz parafii mechowskiej. Delegacje z poszczególnych sołectw przybywały złożyć wieńce indywidualnie, w określonym czasie, zachowując przy tym wszelkie zasady bezpieczeństwa związanego z wymogami sanitarnymi.

Mimo trudności wynikających z sytuacji epidemiologicznej w jakiej przyszło nam żyć, pokazaliśmy, iż pamięć o naszych lokalnych patriotach jest wciąż żywa a świętowanie Dnia Niepodległości to nie tylko czas zadumy i refleksji ale również czas radości.

Wiesława Roszman- Selin

OKSiT w Gminie Puck

Wprowadził:

Skip to content