Ośrodek Kultury, Sportu, i Turystyki w Gminie Puck posiada swoją bazę w wielu miejscowościach: Wiejskie Domy Kultury w Strzelnie i Żelistrzewie, Dom Kaszubski w Swarzewie, liczne Kluby kultury, świetlice w Domach Strażaka. Współpraca środowiskowa ze szkołami, Radami Sołeckimi, Kołami Gospodyń Wiejskich, Ochotniczymi Strażami Pożarnymi, Zrzeszeniem Kaszubsko-Pomorskim owocuje żywiołowymi festynami wiejskimi, turniejami, a także kameralnymi spotkaniami mieszkańców wsi.

Rozwija się życie muzyczne. Istotną rolę odgrywają tu zespoły rodzin muzykujących, które prezentują się na dorocznych Spotkaniach Rodzin Muzykujących. Ich aktywność została wykorzystana w inicjowaniu pierwszego Przeglądu Pieśni Kaszubskich w Swarzewie pod nazwą Kaszubskie tony nad Małym Morzem, w powiązaniu z lipcowym odpustem maryjnym. Nową, interesującą formą pracy Gminnego Ośrodka Kultury jest Teatr Lalek przy świetlicy w Łebczu. W Wiejskim Domu Kultury w Strzelnie odrodził się amatorski teatr dorosłych. W Swarzewie powstał „Dom Kaszubski”, który z założenia promuje kulturę kaszubską. Przeglądy teatralne, muzyczne, poetyckie, prowadzenie warsztatów plastycznych, fotograficznych oraz twórców ludowych, to podstawowe działania OKSiT.

Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Gminie Puck koordynuje wszelkie działania sportowe na terenie Gminy. Boiska do piłki nożnej, siatkowej, koszykówki, również tenisa – możemy spotkać na prawie każdej wsi. Jest to zaplecze Ludowych Zespołów Sportowych działających w 18 miejscowościach i Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Ziemi Puckiej, a także Klubu Sportowego Korona Żelistrzewo, czy Klubu Sportowego Kaszub Połchowo. Osiągnięciem kultury fizycznej jest zbudowanie stadionu sportowego w Żelistrzewie. Wśród imprez rekreacyjno-sportowych najbardziej znaczącym jest letni Maraton Ziemi Puckiej, zawsze w międzynarodowej obsadzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Biuro OKSiT

W dniu 31 maja będzie nieczynne

Grota Mechowska

w dniu 30 maja
czynna od godziny 13.00

Stanica Wodna w Swarzewie

w dniach 30 maja- 2 czerwca
zaprasza do korzystania ze sprzętu wodnego codziennie w godzinach 10.00- 18.00

Park Kulturowy
Osada Łowców Fok w Rzucewie

w dniach 30 maja - 2 czerwca
zaprasza codziennie w godzinach 9.00-17.00
Ostatnich zwiedzających zapraszamy do godz.16.30

Skip to content