Akcja Mikołajkowa w Gminie Puck

Pragnąc kultywować naszą coroczną tradycję mikołajkową, placówki kultury Ośrodka Kultury, Sportu i Turystyki w Gminie Puck w tym niełatwym dla wszystkich czasie popisały się kreatywnością i umiejętnością radzenia sobie z przeciwnościami losu, organizując nieco inną, niż zazwyczaj Akcję Mikołajkową.

W tym roku zdecydowano się na inne formy spotkań ze świętym Mikołajem. 5 i 6 grudnia w wielu miejscowościach Gminy Puck, kilku naszych czerwonych bohaterów przechadzało się w okolicy placówek, odpalając światełka na pięknych, ozdobionych konkursowymi bombkami choinkach. W jednej z miejscowości Mikołaj postawił na tradycyjny, przepięknie oświetlony zaprzęg, koło którego nie można było przejść obojętnie. Co ciekawe, jeszcze inny przemieszczał się pojazdem nowocześniejszym niż sanie. Świąteczną atmosferę dopełniała w tych dniach muzyka, która dodawała naszej akcji szczególnego, świątecznego charakteru.

Mikołaj nie obdarowywał wyłącznie dzieci. W tym roku wręczał prezenty także seniorom oraz uczestnikom pierwszego etapu konkursu świątecznego na najpiękniejszą bombkę w Gminie Puck. Podczas akcji rozstrzygano również lokalne konkursy plastyczne zorganizowane przez animatorów kultury Ośrodka Kultury, Sportu i Turystyki. Niektóre prace konkursowe przekazano najstarszym mieszkańcom poszczególnych miejscowości. Co więcej, mieszkańcy wiosek mieli okazję skosztować świątecznych wypieków oraz tradycyjnych potraw kaszubskich przygotowanych m.in. przez animatorów kultury oraz Pań z Kół Gospodyń Wiejskich.

To nie koniec wrażeń. Pozostałe placówki kultury w ramach świąt nadal przygotowują kolejne atrakcje dla mieszkańców Gminy Puck. W najbliższych dniach czeka nas również rozstrzygnięcie gminnego etapu konkursu na najpiękniejszą bombkę.

Szczególne podziękowania należą się naszym pracownikom i sponsorom, którzy wsparli tę akcję, oraz wszystkim odbiorcom, którzy wspólnie z nami aktywnie przygotowują się na nadchodzące święta!

Fotorelacja z Akcji Mikołajkowej!  >>> kliknij <<<

Wszystkiego dobrego,

Wiktoria Gaffke, OKSiT w Gminie Puck

Wprowadził:

Skip to content