Bardzo dobry start Oldbojów z Gminy Puck na Turnieju w Lini

W hali sportowej w Lini (powiat wejherowski) rozegrano I Mistrzostwa Województwa Pomorskiego LZS w halowej piłce nożnej Weteranów w kategorii + 50 (rocznik 1966 i starsi).

Głównymi organizatorami zawodów byli: Gminny Dom Kultury w Lini, Gminne Stowarzyszenie LZS w Lini i miejscowy Urząd Gminy. Zawody wpisywały się w obchody 70-lecia LZS. Nad całością czuwał pomysłodawca zawodów dyrektor GDK w Lini i zarazem Wiceprzewodniczący Rady Wojewódzkiej LZS w Gdańsku Jan Trofimowicz.

W zawodach wystartowało 8 zespołów podzielonych na 2 grupy. Reprezentanci Gminy Puck awansowali do półfinału. W regulaminowym czasie gry pomiędzy Gminą Puck a Władysławowem padł remis 1:1. W rzutach karnych Gmina Puck okazała się lepsza i wygrała 4:3.

W meczu finałowym reprezentanci Gminy Puck ulegli nieznacznie zwycięzcy turnieju AP Marco Gol 1 : 2 zdobywając puchar Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struk i zajmując ostatecznie drugie miejsce w turnieju. Bardzo dobry start zaliczyli również reprezentanci Władysławowa pokonując w meczu o trzecie miejsce Gminę Wejherowo 1 : 0. Najlepszym zawodnikiem Mistrzostw został Tomasz Piątek (Gmina Puck).

Skład Gminy Puck: Jerzy Tuchliński, Tomasz Piątek, Kazimierz Szczypior, Andrzej Rathnau, Mieczysław Stromski, Marek Mielewczyk.

zdjecie-oldboje-gminy-puck zdjecie-oldboje-gminy-puck2

Wprowadził:

Skip to content