[FOTO, VIDEO] Dni HDK i 5-cio Lecie Kaszubskiego Klubu HDK z Połchowa

Dnia 5.11.2014r. odbyła się uroczystość z okazji obchodów dni Honorowego krwiodawstwa oraz 5-cio lecia Kaszubskiego Klubu HDK w Połchowie. Spotkanie odbyło się w przemiłej atmosferze na sali bankietowej „Oaza”. Prezes klubu Marcin Sikora przywitał przybyłych gości, po czym zaczął się występ artystyczny. Przedstawiono klika faktów z działalności klubu, wręczono odznaczenia i dyplomy. Następnie były wystąpienia zaproszonych gości. Między czasie były toasty i trwał poczęstunek. Obecnych było 110 osób.

Oprócz krwiodawców, byli obecni m.in. Wójt Gminy Puck, Starosta Pucki, Dyrektor biura poselskiego Kazimierza Plocke, Prezesi zaprzyjaźnionych klubów HDK, fundacji i PCK oraz delegacja z RCKiK.

Kaszubski Klub HDK PCK w Połchowie, zrzesza 200 członków klubu, są to krwiodawcy i wolontariusze, jest Największym klubem HDK w powiecie puckim i nie tylko. W ciągu 5-ciu lat swojej działalności krwiodawcy oddali ponad 700 litrów krwi. Klub posiada wielu zasłużonych krwiodawców, wśród kobiet najwięcej ma oddane Beata Hejmowska i Mariola Parchem, a wśród panów którzy oddali ponad 30 litrów krwi są: Józef Rozenkranc, Grzegorz Ganske, Leszek Bryja i Marcin Sikora prezes i założyciel tego klubu. Klub może się pochwalić wieloma sukcesami, m.in. w 2013 i 2014r. wygrał główną nagrodę jaką jest „Bursztynowa Koga” jako najlepsza organizacja promująca zdrowie w powiecie puckim.

Klub prężnie się rozwija, propaguje honorowe krwiodawstwo i współpracuje w wieloma fundacjami, klubami oraz sektorem publicznym. Klub i krwiodawcy byli wyróżniani m.in. przez Ministra Zdrowia, Wiceministra Rolnictwa, Wójta Gminy Puck, Starostę Puckiego, Dyrektora Ośrodka Kultury Sportu i Turystyki Gminy Puck, Włodarzy zaprzyjaźnionych klubów HDK i PCK oraz RCKiK.

[mudslide:picasa,0,116686276794511079937,6078874384154557761]

Wprowadził:

Skip to content