Dzień Bursztynu 2022 w Osadzie Łowców Fok w Rzucewie

Kolejna impreza w Osadzie Łowców Fok w Rzucewie już za nami. Tym razem świętowaliśmy „Dzień Bursztynu”, który już na stałe wpisał się w kalendarz naszych działań.

Bursztyn, zwany także złotem północy swoim pięknem a zarazem tajemniczością zachwyca już od wieków. O jego bogactwie, różnorodności a także obróbce i zastosowaniu z ogromną pasją opowiadał pan Eryk Popkiewicz, tworząc jednocześnie klimat neolitycznej pracowni bursztynnika.

Chętni mogli skorzystać z poznania podstaw lepienia glinianych naczyń w warsztacie garncarskim pana Arkadiusza Arkusińskiego, a u panów Jana i Romana Drzeżdżon dowiedzieć się wszystkiego na temat tabaki i rogarstwa.

Na spotkaniu nie zabrakło zielarzy, państwa Beaty i Jacka Wojtukiewiczów, którzy chętnie dzielili się wiedzą na temat ziół i ziołolecznictwem.

Najmłodsi uczestnicy imprezy próbowali swych sił podczas inscenizowanych badaniach archeologicznych, otrzymując jednocześnie tytuł „małego archeologa”.

Imprezę prowadził pan Piotr Rumanowski, pracownik Osady, o oprawę muzyczną zadbał zespół „Kaszubianki” z Władysławowa, natomiast specjały kuchni regionalnej z domowymi wypiekami serwowały panie z miejscowego Koła Gospodyń.

Całemu wydarzeniu towarzyszyła wystawa prac malarskich wykonanych podczas pleneru malarskiego w Błądzikowie organizowanego przez OKSiT w Gminie Puck.

Bardzo dziękujemy wszystkim za przybycie, wspólną zabawę i jednocześnie zapraszamy na kolejne spotkania u Łowców Fok.

GALERIA 

Dzień Bursztynu w Osadzie Łowców Fok w Rzucewie 2022

Wiesława Roszman- Selin

Wprowadził:

Skip to content