Ferie w Strzelnie 2014

Wiejski  Dom Kultury w Strzelnie  podobnie jak w latach poprzednich zorganizował zajęcia feryjne dla dzieci w wieku szkolnym. Codziennie do godz. 13 zapewnialiśmy dzieciom różnorodne atrakcje i fachową opiekę instruktorów.

24 stycznia zorganizowaliśmy wyjazd na łyżwy do Redy. Dla niektórych był to pierwszy raz na łyżwach mimo wszystkich upadków grupa bawiła się świetnie. W drodze powrotnej udaliśmy się do McDonalda. Po takim intensywnym wysiłku wszystkim dopisywał wilczy apetyt. Mamy nadzieję , że za rok również odwiedzimy lodowisko.

Na zajęciach plastycznych powstało wiele ciekawych prac. Dzieci farbami plakatowymi malowały pejzaże, martwą naturę, wycinały kolorowe ozdoby. Oprócz zajęć plastycznych nasi podopieczni mogli spróbować swoich sił w rozgrywkach w tenisie stołowym. Dla aktywnych ruchowo zorganizowaliśmy ponadto wyjazd na kręgle do Pucka. Uczestnicy wyjazdu mieli okazję do integracji i miłego spędzenia  czasu wolnego, przeżywali satysfakcję i radość z poprawnie wykonanych celnie rzutów, można było zauważyć współzawodnictwo indywidualne i zespołowe. Dużą popularnością wśród dzieci cieszyły się również zajęcia kulinarne w Domu Kultury. Dzieci nauczyły się jak zrobić  pizzę i według swoich smaków dodawały dodatki. Na zakończenie pierwszego tygodnia ferii  odbyła się bitwa na śnieżki i budowa śnieżnego igloo. Codziennie na zajęcia do Domu Kultury przychodziło ponad 20 uczestników. Powstały niezwykłe kolorowe prace plastyczne, odbyły się turnieje i wyścigi sportowe. Na zakończenie naszych dwutygodniowych zajęć, zaprosiliśmy wszystkich uczestników na słodki poczęstunek.

Elżbieta Radtke Animator Kultury w WDK Strzelno

[mudslide:picasa,0,116686276794511079937,5978779485210085345]

Wprowadził:

Skip to content