Festyn Rodzinny w Morskim Klimacie

Dnia 02.05.2016 w Swarzewie koło Muzeum „Kocham Bałtyk” odbył się „Festyn Rodzinny w Morskim Klimacie”. Organizatorem Festynu było Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi „Turystyczne Swarzewo”, a współorganizatorem Muzeum Kocham Bałtyk, OKSiT Puck i Sołectwo Swarzewo.

Organizatorzy zadbali o wiele atrakcji:

Rozdano 500 bezpłatnych biletów do Muzeum Kocham Bałtyk. Była to spora gratka dla dzieci, które mogły porobić sobie zdjęcia z muralami 3D, obejrzeć wystawę i pobawić się klockami Lego, przez mikroskop poobserwować żyjątka Bałtyku. Jedną z wielu atrakcji Festynu były przejażdżki na kucyku ze stajni „Zwierzińc”.   Dużą radość sprawiła dzieciom dmuchana zjeżdżalnia i Ciotki Klotki – Piratki, które przygotowały dla dzieci mnóstwo gier i zabaw z akcentem morskim. Były tez wspólne piosenki, tańce i miecze z dmuchanych balonów!

 Na zakończenie Festynu odbyła się konkurencja „Wykop buta na odległość”. Do rywalizacji stanęło 20 Pań. Najdalej poleciał but Pani Agaty Giczeli i to ona otrzymała statuetkę i tytuł „Swarzewskiej Stolemki 2016”. Pozostałe Panie otrzymały czekaladowe medale – Gratulujemy!

Panowie wzięli udział w konkurencji „Rzut kamieniem stolemowym na odległość”, który warzył 17 kg. Zgłosiło się 25 zawodników. Technika rzutów była dowolna. Do finału przeszło 10 Panów. Ostatecznie z wynikiem 6,08m zwyciężył Arek Dettlaff / Prezes Stowarzyszenia „Turystyczne Swarzewo”/ i uzyskał tytuł „Swarzewskiego Stolema 2016”. Finaliści otrzymali pamiątkowe czekoladowe medale.

Ostatnim akcentem była loteria fantowa. Do rozdania było 12 plakatów, 11 figurek Lego i 9 zestawów Lego. Przez cały czas trwania Festynu dzieci wrzucały imiona i nazwiska do specjalnego słoika, ok. 17.00-17.30 miało odbyć się losowanie, warunkiem odbioru nagrody była obecność dziecka w czasie losowania i osobisty odbiór niespodzianki.

Był bigos, grochówka, kiełbaska z grilla, ciasta, chleb ze smalczykiem i ogórkiem, chleb z jabłkiem i wątróbką na ostro, kawa, herbata, napoje! W czasie Festynu działało stoisko „Swarzewskie smaki”, które  zapełniły przetwory mieszkanek Swarzewa ze Stowarzyszenia!

Festyn cieszył się dużym powodzeniem, organizatorzy w jego przygotowanie włożyli sporo wysiłku, ale jeszcze więcej serca!

Dominika Żemojtel-Dettlaff

[mudslide:picasa,0,116686276794511079937,6289362964211439857]

Wprowadził:

Skip to content