[VIDEO, FOTO] Komunikat z Marszu na Orientację – Domatówko ’zima 2015

Dnia 01 lutego 2015 w Domatówku odbył się V Marsz na Orientację. Dotychczasowe edycje miały charakter sołecki (dla mieszkańców Domatówka, Małej i Wielkiej Piaśnicy). W tym roku, po raz pierwszy była to impreza gminna, z możliwością startu zawodników spoza rejonu puckiego. Pomysłodawcą idei, stworzenia cyklu imprez na orientację jest Dariusz Okoń – mieszkaniec Domatówka. Dzięki niemu, wszyscy żądni świeżego, leśnego powietrza w samym centrum Puszczy Darzlubskiej, mogą uczestniczyć w pełen wrażeń rywalizacji sportowej. Impreza, zorganizowana przez miejscowego sołtysa, placówkę kultury, Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Gminie Puck zgromadziła na starcie 95 osób. Tematem V Marszu była rzeka Piaśnica gdzie budowniczy wszystkich czterech tras wymyślił ciekawe rozmieszczenie lampionów, będących punktami kontrolnymi tak aby każdy uczestnik mógł podziwiać piękno terenów przez które przepływa.  Zawodnicy startowali w 32 zespołach (1-4 osobowych).  Każdy, pod swoim „szyldem”. Program obejmował cztery trasy: trudniejsze, łatwiejsze, dla miejscowych i zamiejscowych. Zadaniem startujących, było „wywęszenie” oznaczonych punktów kontrolnych na 5 i 7 kilometrowych trasach, w odpowiednich limitach czasowych 2,5 i 3 godziny. Zawodnicy wystartowali z kontem zerowym. O kolejności decydowała jak najmniejsza ilość punktów karnych (czas nie uwzględniany). Jednakże za przekroczony limit czasowy, uczestnicy zwiększali swój bagaż punktowy.

Wyniki:

Trasa zielona – sołecka

 1. „Misie Polarne” – Julia i Patrycja Szymańscy, Leszek Darznik i Przemysław Potrykus
 2. „Biedroneczki” – Klaudia Sikora, Aleksandra Srok, Mikołaj Ceynowa i Adrian Jawke
 3. „Roztocza” – Klaudia i Oskar Jopek, Julia Hoeft.

Trasa czerwona – sołecka

 1. „Śnieżne Pantery” – Karolina, Małgorzata i Tomasz Jopek
 2. „Włóczykij” – Wojciech Lilla
 3. „Leśne ludki” – Dorota Sikora, Monika Kobierzyńska i Katarzyna Wikowska

Trasa żółta – goście

 1. „Aksel” – Joanna i Szymon Pionk, Dorota i Jakub Szałas
 2. „Zagubione” – Beata Figas, Maria i Stanisław Lanc
 3. „Szybki Onuca” – Anna, Szymon i Bogusław Siemczuk

Trasa czarna – goście

 1. „Przepiórki” – Damian i Marcin Lanc
 2. „Narnijczycy” – Wojciech Okuń, Wiktoria i Kazimierz Ceynowa
 3. „Zwycięzcy” – Beata Humeniak, Patrycjusz Misielak, Mateusz Czech

Członkowie trójki najlepszych zespołów otrzymali nagrody, pozostali uczestnicy symboliczne upominki. Dla wszystkich czekało ognisko z kiełbaskami.

Fundatorami imprezy byli: OKSiT w Gminie Puck, Nadleśnictwo Wejherowo, firma „Porta-Drzwi” Bolszewom, „Balex-Metal” Bolszewo oraz sołectwo Domatówko.

Na letni marszobieg, organizatorzy zapraszają 28 czerwca 2015 roku.

 

[mudslide:picasa,0,116686276794511079937,6111324455641368289]

Więcej zdjęć na www.24kaszuby.pl

Wprowadził:

Skip to content