Gminne Obchody Święta Niepodległości 2017

Dnia 11 listopada 2017 roku przy pomniku Antoniego Abrahama w Zdradzie odbyły się uroczystości gminne związane z 99 rocznicą Odzyskania Niepodległości przez Polskę oraz 97 rocznicy Niepodległości na Kaszubach. W miejscu urodzenia Trybuna Kaszubów uhonorowano pamięć Bohaterów walczących o niepodległość Polski. A. Abraham był właśnie jednym z nich. Integrował rodaków wokół walki o wolność Kaszubów w jedności z odrodzoną Ojczyzną Polską.

Podczas uroczystości zagrano hymn polski jak i kaszubski. Wśród obecnych były: władze samorządowe, delegacja Komitetu Budowy Pomnika, delegacje szkół, placówek kultury, organizacji społecznych, ruchu społeczno-kulturalnego, poczty sztandarowe, delegacje sołectw, mieszkańcy Zdrady oraz inni mieszkańcy Gminy Puck, którym bliskie są wartości patriotyczne. Ks. Jacek Bordzoł – proboszcz parafii Mechowo – poprowadził modlitwę w intencji Ojczyzny. Słowo okolicznościowe wygłosił: Tadeusz Puszkarczuk – Wójt Gminy Puck, który nawiązał do roli i znaczenia wartości patriotycznych w naszym życiu. W czasie pokoju, być patriotą to nie tylko szanowanie historii swojej Ojczyzny, ale przede wszystkim wyrażanie szacunku i poszanowanie godności drugiego człowieka – stwierdził. Tradycyjnie dokonano uroczystego złożenia kwiatów przed pomnikiem Trybuna Kaszubów.

Oprawę muzyczną uroczystości stanowili: Chór Męski „Harmonia” z Wejherowa i orkiestra dęta ze Strzelna. W ich wykonaniu można było usłyszeć takie utwory patriotyczne jak: „Pierwsza Brygada”, „Witaj Polsko” czy „Na straży bateria”.

Po uroczystościach poczty sztandarowe, zespoły artystyczne oraz władze samorządowe zebrali się na wspólnym poczęstunku w Wiejskim Klubie Kultury w Połczynie.

Więcej zdjęć na www.kaszuby24.pl

Święto Niepodległości 2017 zaproszenie

Wprowadził:

Skip to content