I Mistrzostwa Województwa Pomorskiego Drużyn Ludowych – Zespołów Sportowych w halowej piłce nożnej

26 listopada 2016 roku hala sportowa Zespołu Szkół w Lini gościła uczestników I Mistrzostw Województwa Pomorskiego Drużyn Ludowych Zespołów Sportowych w halowej piłce nożnej. Patronat honorowy nad zawodami objął Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich.

W finałowym meczu drużyna Kaszub Połchowo pokonała w rzutach karnych AD Dąbrówkę Linia (w regulaminowym czasie padł remis 1 : 1). Ponadto najlepszym zawodnikiem mistrzostw został Michał Skwiercz, który otrzymał okazały puchar. Wręczenia nagród dokonali Sekretarz Gminy Mirosława Kuberna, Z-ca Wójta Gm. Linia Astrida Kaczyńska, Poseł na Sejm RP Jan Klawiter, Przewodniczący Pomorskiego Zrzeszenia LZS Piotr Klecha, Jan Trofimowicz dyrektor GDK reprezentujący także struktury gminne i wojewódzkieLudowych Zespołów Sportowych. Zwycięzcy – Kaszuby Połchowo wywalczyły Puchar Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struk.

KOŃCOWA KLASYFIKACJA MISTRZOSTW: 1. Kaszuby Połchowo, 2. AD Dąbrówka Linia, 3. GKS Linia, 4. AMD Szemud, 5. Anioły Garczegorze, 6.Wikęd Kębłowo, 7. KTS-K Lew Lębork, 8. Sołecka Luzino, 9. MarkisolGościcino, 10. Sychowianka Sychowo, 11. OSP Marynowy, 12. LZSDonimierz, 13. FC Szopa, 14. Kormoran Zakrzewo.

Skład zwycięskiej drużyny Połchowa: Krzysztof Skwiercz, Michał Skwiercz, Michał Więcek, Rafał Smyk, Mariusz Grzywacz, Karol Dopke, Mateusz Szczypior, Jan Szefka (trener).