III Parafiada Parafii Św. Aniołów Stróżów w Mrzezinie. Smolno2017

Parafiadę rozpoczął mecz piłki nożnej pomiędzy służbą liturgiczną z opiekunem księdzem Marcinem, a reprezentacją parafian. Mecz zakończył się wynikiem 12: 7 dla parafian. Do rywalizacji o puchar przechodni stanęły reprezentacje Połchowa, Mrzezina i Smolna. Przeprowadzono szereg konkurencji sportowo rekreacyjnych: narty, spodnie, skakanka, ringo –dla rodzin. Wyścigi rzędów na piłce z uszami i dla siłaczy przeciąganie liny. Nie zabrakło dyscyplin strażackich, aby podkreślić głównego organizatora OSP Smolno: pompowanie wody za pomocą hydronetki dla ojców i dzieci jak również bardzo widowiskowej sztafety „z wodą”, czyli biegu w kaloszach strażackich wypełnionych wodą.

W ogólnej klasyfikacji zwyciężyło Smolno. To do nich trafił na rok piękny szklany puchar ufundowany przez ks. Proboszcza Adama Zdrojewskiego.II miejsce zajęło Połchowo, II miejsce Mrzezino. Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy. Uczestnicy konkursów otrzymali z rąk Dariusza Skóry nagrody ufundowane przez Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Mrzezina. Dla wszystkich restauracja Nordowi Môl ufundowała kiełbaskę z grilla, grochówkę i bigos. O coś słodkiego i kawkę zadbały panie z KGW Smolno. Dla dzieci był dmuchany plac zabaw.

Sędzią głównym zawodów był dyrektor szkoły w Połchowie Zygmunt Borkowski. Imprezę prowadzili Anna Skwiercz i Zbyszek Kluczka.

Mariola Parchem OKSiT w Gminie Puck

 

Więcej zdjęć na www.kaszuby24.pl

Wprowadził:

Skip to content