III Rajd Rowerowy w Leśniewie – relacja

W dniu 16 sierpnia 2015r. odbył się już po raz trzeci Rajd Rowerowy na Orientację w Leśniewie, który zebrał 82 uczestników zarówno z okolicznych miejscowości jak i z Trójmiasta. W ten sposób niedzielne słoneczne popołudnie postanowiły spędzić drużyny złożone ze znajomych, członków rodzin jak również zawodnicy indywidualni. Impreza okazała się więc znakomitym sposobem do aktywnego wypoczynku zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Do leśniewskiego Klubu Kultury zjechali się pasjonaci, amatorzy oraz liczne grono doświadczonych zawodników z podobnych Rajdów. Na Rajdzie liczy się nie tylko dobra kondycja fizyczna, ale też umiejętność korzystania z kompasu, prawidłowego odczytywania mapy jak i współpraca zespołowa.

Start zawodników poprzedzony był szczegółowym wyjaśnieniem zasad imprezy, gdyż wiele z pośród obecnych osób nigdy wcześniej nie miało styczności z Imprezami na Orientację. Na trasie krótszej zawodnicy mieli do odnalezienia 10 punktów kontrolnych, na dłuższym dystansie natomiast aż 20 punktów kontrolnych. Punkty te miały wartość ważoną od 1 do 5 punktów w zależności od ich trudności, jak i atrakcyjności turystycznej. Od godziny 12:30 startować zaczęły drużyny na trasie 40km- łącznie 10 drużyn, natomiast od godziny 13:30 trasa 20km – 19 drużyn. Trasa przebiegała głównie północną częścią Puszczy Darzlubskiej, na których rozmieszczone zostały punkty kontrolne prawidłowe, stowarzyszone oraz mylne. Po powrocie na każdego czekały napoje, kiełbasy i wspólne dzielenie się wrażeniami przy ognisku.

Trasa Rajdu została opracowana w taki sposób aby uczestnicy mogli wykazać się swoją znajomością w terenie jak również poznać swoją „Małą Ojczyznę”. Trasa 20 kilometrowa ograniczała się do punktów w kompleksie leśnym Puszczy Darzlubskiej ukazując jej walory przyrodnicze. Pomimo bardzo wysokiej temperatury podróż w cieniu drzew nie okazała się nadto męcząca dla uczestników. Niemal wszystkie zespoły pokonały całą wydzieloną trasę. Zawodnicy trasy 40 kilometrowej mieli do zdobycia punkty położone bardziej na północ, aniżeli ich kompani z krótszego dystansu.  Mieli jednak  możliwość zobaczyć dzięki temu o wiele więcej niezwykle interesujących obiektów przyrodniczych, kulturowych i historycznych Ziemi Puckiej. Pomimo możliwości wykorzystania na tej trasie aż sześciu godzin na pokonanie tegoż dystansu, zdecydowana większość drużyn zmieściła się w przedziale 4-5 godzin.

O godzinie 20:00 odbyło się ogłoszenie wyników, wręczenie pucharów oraz rozdanie dyplomów i nagród dla wszystkich uczestników.

Kolejna edycja Rajdu Rowerowego na Orientację planowana jest wiosną przyszłego roku.

Pomysłodawcą Rajdu i budownicznym trasy jest Damian Lanc – uczestnik wielu podobnych imprez na Pomorzu, organizatorem jest Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Gminie Puck.

Patronat medialny nad Rajdem objęli: Gazeta Ziemia Pucka, oraz portale internetowe trójmiasto.pl oraz 24kaszuby.pl.

Sponsorami imprezy byli: OKSiT w Gminie Puck, Nadleśnictwo Wejherowo, sklep wielobranżowy „Be-Be” z Pucka, Bank Spółdzielczy w Pucku, Wiejski Klub Kultury w Leśniewie, Sołectwo Leśniewo.

Wyniki:

Trasa 40 km

1 miejsce  –  Bartłomiej Kamiński (Puck) – 56 pkt

2 miejsce  –  „Oprychy Team” :  Leszek Pachulski (Sopot) – 55,5 pkt

3 miejsce  –  „Młode Wilki”: Mikołaj Ceynowa, Adrian Maciszka, Bartłomiej Semmerling (Leśniewo) – 54 pkt

Trasa 20 km

1 miejsce  –  „Darilion Team”: Jędrzej Okoń, Artur Okoń, Dariusz Okoń, Małgorzata Kałamejka-Okoń (Domatówko) – 30 pkt

2 miejsce  –  „Grupa Wsparcia”: Teresa Ceynowa, Kazimierz Ceynowa, Wiktoria Ceynowa, Danuta Okuń, Wojciech Okuń – 28,5 pkt

3 miejsce – „Beńlowie”: Przemysław Wojtinski, Krzysztof Rumpca

Wyniki III Rajdu w Leśniewie 20 km

Wyniki III Rajdu w Leśniewie 40 km

[mudslide:picasa,0,116686276794511079937,6184049989074432865]

Wprowadził:

Skip to content