Inauguracja Sezonu Letniego Gdyni i Północnych Kaszub w Dąbrówce

19 kwietnia 2016 roku w Dąbrówce na terenie Muzeum Techniki Wojskowej „Gryf” odbyła się konferencja prasowa pt. „Inauguracja sezonu letniego Gdyni i Północnych Kaszub”. Członkowie Metropolitalnego Forum Wójtów, Burmistrzów, Prezydentów i Starostów zjechali do Dąbrówki, by zaprosić na wakacje. Konferencję rozpoczął nieoczekiwany wjazd czołgu T34/85 z wójtem Gminy Luzino, Jarosławem Wejerem, wiceprezydentem Gdyni, Katarzyną Gruszecką-Spychałą oraz Marianem Koteckim, właścicielem placówki na pokładzie.

Zebranych gości powitał gospodarz spotkania – Wójt Gminy Luzino, Jarosław Wejer oraz Katarzyna Gruszecka Spychała, wiceprezydent Gdyni. W spotkaniu udział wzięli włodarze gmin
i miast z Północnych Kaszub. Muzeum w Dąbrówce zapewniło uczestnikom szereg atrakcji. Nikt nie ukrywał zdumienia z posiadanych przez placówkę „żywych” eksponatów”.

W ofercie wakacyjnej Metropolitalnego Forum Wójtów, Burmistrzów, Prezydentów i Starostów NORDA znajdują się wystawy, koncerty, festiwale, festyny czy wydarzenia sportowe. W tym roku, 24 samorządy od maja do września zorganizują w sumie co najmniej 216 imprez. Od małych koncertów i biesiad po festiwale na europejską czy wręcz światową skalę. Szczegółowy plan znajduje się w specjalnie przygotowanym kalendarzu wydarzeń Gdyni i Północnych Kaszub. Sezon letni to również świetna okazja do spacerów po urokliwych ścieżkach nordic walking i  jazdy na rowerze. Zachęcamy do korzystania z aplikacji mobilnej „Gdynia i Północne Kaszuby”,  która poszerzona została o nowy moduł z trasami pieszymi i rowerowymi. Zachęcamy również do zapoznania się ze Szlakiem Historii Militarnej Kaszub Północnych i koniecznie do odwiedzenia Muzeum Techniki Wojskowej Gryf oraz Muzeum Saperskiego „Explosive” w Dąbrówce.

[mudslide:picasa,0,116686276794511079937,6275649848829837489]

Wprowadził:

Skip to content