Inauguracja sezonu turystycznego w Parku Kulturowym Osada Łowców Fok w Rzucewie

Maj, to szczególny miesiąc w działalności turystycznej, związanej z naszym nadmorskim terenem. W miesiącu tym zaobserwować możemy wzrost ruchu turystycznego związany ze zbliżającym się okresem wakacyjnym i letnim.

Jest to również doskonały moment na podejmowanie działań związanych z promocją danego miejsca usytuowanego w konkretnej przestrzeni i regionie.

Niewątpliwie takim miejscem jest Park Kulturowy Osada Łowców Fok w Rzucewie.

W tym niezwykłym miejscu, już po raz drugi, korzystając z zaproszenia Ośrodka Kultury, Sportu i Turystyki w Gminie Puck spotkali się na inauguracji sezonu turystycznego przewodnicy, piloci oraz sympatycy turystyki działający w Regionalnych Oddziałach Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego z terenu woj. Pomorskiego.

W imieniu OKSiT w Gminie Puck wszystkich zebranych powitała Wiesława Roszman-Selin, pracownik Osady. Następnie głos zabrał Pan Jan Piotrowicz, prezes puckiego oddziału PTTK. Podkreślił On szczególne znaczenie i fenomen miejsca związany z pojawieniem się pierwszych śladów pobytu człowieka na terenie naszej gminy.

Uczestnicy spotkania mieli możliwość wysłuchania przygotowanych specjalnie na tę okazję wykładów. Pierwszy, związany z historią powstania osady oraz badaniami archeologicznymi prowadzonymi w Rzucewie i innych miejscowościach wchodzącymi w skład Gminy Puck wygłosiła Pani Danuta Król, archeolog z Muzeum Archeologicznego z Gdańska.

Drugi wykład, związany z obecnością obrazów w kościołach, ich roli i znaczeniu wygłosił Pan Piotr Rumanowski, animator kultury w OKSiT w Gminie Puck.

Każdy z zebranych otrzymał materiały i wydawnictwa promujące najbliższy region.

Całość zakończyło wspólne ognisko integrujące wszystkich uczestników spotkania.

Wiesława Roszman- Selin

Animator Kultury w OKSiT w Gminie Puck

Rzucewo: Spotkanie przewodników w Osadzie Łowców Fok 2022

Wprowadził:

Skip to content