Jesień w Swarzewie

Miesiące październik i listopad co roku wprowadzają nas w jesienny klimat. Jesień jako pora roku kojarzy się często z deszczem i szarością a przecież to czas, kiedy pojawiają się kolorowe liście, orzechy, żołędzie czy smaczne owoce. Z tych skarbów, które daje nam przyroda i natura można wykreować i stworzyć wspaniałe dekoracje, które stają się piękną ozdobą niejednego domu.
Podczas zajęć kreatywno- manualnych odbywających się w Domu Kaszubskim          w Swarzewie udało nam się stworzyć kolorowe, jesienne lampiony, klimatyczne stroiki oraz gliniane ozdobne naczynia np. na cukierki czy owoce.
Zajęcia kulinarne zawsze są doskonałą okazją i próbą degustacji umiejętności kulinarnych dzieci i młodzieży. Smak wykonanych przez uczestników zajęć np. placuszków ze świeżo zerwanymi jabłkami pobudza podniebienia wielu amatorów tego przysmaku.
Jesień to również piękny czas na zadumę czy wspomnienia. To co działo się dawniej opowiedziane w rodzimym języku kaszubskim (podczas cotygodniowych spotkań na kółku kaszubskim) jeszcze bardziej wprowadza w klimat poruszając wyobraźnię najmłodszych odbiorców.
Jesienna pora roku to również doskonały czas na to, aby zadbać o odpowiednią formę i kondycję organizmu. Doskonale służą temu odbywające się w każdy poniedziałek i czwartek zajęcia aerobiku, na które wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.

Wiesława Roszman- Selin Animator kultury w OKSiT

Galeria

Wprowadził:

Biuro OKSiT

W dniu 31 maja będzie nieczynne

Grota Mechowska

w dniu 30 maja
czynna od godziny 13.00

Stanica Wodna w Swarzewie

w dniach 30 maja- 2 czerwca
zaprasza do korzystania ze sprzętu wodnego codziennie w godzinach 10.00- 18.00

Park Kulturowy
Osada Łowców Fok w Rzucewie

w dniach 30 maja - 2 czerwca
zaprasza codziennie w godzinach 9.00-17.00
Ostatnich zwiedzających zapraszamy do godz.16.30

Skip to content