Kolejne spotkanie popularyzujące wiedzę o regionie w Osadzie Łowców Fok w Rzucewie

W Kaszubskiej Chacie w Rzucewie 12 sierpnia gościliśmy turystów zainteresowanych wiedzą  dotyczącą historii i tradycji regionu. Tym razem interesującą pogadankę prowadził Pan Krzysztof Garstkowiak- pracownik OKSiT w Gminie Puck, pasjonat archeologii, poeta, społecznik, sołtys wsi Osłonino. W trakcie spotkania dowiedzieliśmy się jak dawniej wyglądała praca rybaków, oglądaliśmy zabytkowe narzędzia używane w czasie połowów. Zauroczenie ojczystym krajobrazem Pana Krzysztofa przekłada się na jego twórczość poetycką. Autor odczytał zgromadzonym kilka swoich wierszy.

Dzięki obecności Pani Danuty Król, archeologa z Muzeum Archeologicznego w Gdańsku licznie zgromadzeni goście wysłuchali także krótkich wyjaśnień na temat wykopalisk w Rzucewie. Spotkanie zakończyło się zajęciami plastycznymi prowadzonymi przez Pana Piotra Rumanowskiego pracownika OKSiT w Gminie Puck,w czasie których chętni zapoznali się
z podstawami garncarstwa.

Zapraszamy do Rzucewa na kolejne zorganizowane wykłady z cyklu „Spotkania z archeologią” 18 sierpnia w godzinach od 10.00-16.00.

SAM_7354

Więcej zdjęć – zobacz

Wprowadził:

Skip to content