Kolejny dzień z archeo

Kolejny dzień zajęć zorganizowanych na terenie Parku Kulturowego w Rzucewie już za nami. Tym razem spotkanie w dniu 21 lipca miało charakter popularyzujący niektóre zagadnienia z dotyczące nowożytnej historii Pomorza. Na początek Pani Danuta Król z Muzeum Archeologicznego z Gdańska opowiedziała o powstaniu Parku Kulturowego w Rzucewie. Dowiedzieliśmy się jak wyglądała praca archeologów w czasie wykopalisk i jakich odkryć dokonano. Wykład odnosił się też do dzisiejszego funkcjonowania Parku, jego działalności edukacyjnej, popularyzującej prehistorię Gminy Puck oraz planów dotyczących rozwoju placówki. Prelekcję na temat sztuki sakralnej zaprezentował Pan Piotr Rumanowski z OKSiT w Gminie Puck. Opowiadanie dotyczyło wyjaśnieniu jaką rolę odgrywają obrazy wiszące w świątyni katolickiej, zachęcało do zainteresowania się zabytkami położonymi w Gminie Puck.

Następnie prowadzący ten wykład zaprosił wszystkich gości do uczestniczenia w warsztatach garncarskich. Okazało się się wszyscy jego uczestnicy posiadają prawdziwy talent manualny do tworzenia bardzo interesujących form.

W spotkaniu uczestniczyły dzieci z Wiejskiego Klubu Kultury w Osłoninie oraz młodzież z kolonii letnich.

Zapraszamy na kolejne zajęcia zorganizowane w Chacie Kaszubskiej na terenie Parku Kulturowego Osady Łowców Fok w Rzucewie.

 [mudslide:picasa,0,116686276794511079937,6310151101898000513]

Wprowadził:

Skip to content