Komunikat z „Grzybobrania” Kół Gospodyń Wiejskich w Mechowie

Dnia 08 października 2016 roku o godz. 16,00 w Wiejskim Klubie Kultury w Mechowie   odbyła się impreza integracyjna kół gospodyń wiejskich pn. „Grzybobranie”. Organizatorem spotkania było KGW Mechowo przy współpracy z Ośrodkiem Kultury, Sportu i Turystyki w Gminie Puck w tym Wiejskiego Klubu Kultury w Mechowie.

Była to impreza w ramach cyklicznych tematycznych spotkań kół gospodyń wiejskich.

W spotkaniu uczestniczyły delegacje KGW z: Mieroszyna, Strzelna, Łebcza, Gnieżdżewa, Swarzewa, Starzyna, Starzyńskiego Dworu, Lisewa, Darzlubia, Mechowa, Leśniewa, Domatowa, Rzucewa, Połchowa, i Rekowa Górnego.

Wśród gości byli m.in.: Tadeusz Puszkarczuk.

Gospodynią spotkania była Krystyna Muttke –  gospodarz Wiejskiego Klubu Kultury w Mechowie.

Imprezę prowadził Brunon Ceszke – Gł. Instruktor ds. Kultury OKSiT w Gminie Puck.

Tradycyjnie przeprowadzono konkursy, których bohaterem był grzyb.

„Kręgle grzybowe” wygrała Zofia Ostrowska (Rzucewo), przed Monika Dettlaff (Strzelno) i Marią Kepke (Mieroszyno).

W „zbieraniu grzybów” najsprawniej radziła sobie Justyna Mudlaff (Strzelno) wyprzedzając Magdalenę Preis (Lisewo) i Mirosławę Piastowską (Połchowo).

Najlepszą znajomością „znaczenia snów o grzybach” popisała się Monika Glembin (Domatowo). Drugie miejsce zajęła Katarzyna Zielke (Starzyno) a trzecie Danuta Tarnowska (Leśniewo).

W konkursie na najciekawsze hasło o grzybach najlepszym pomysłem popisało się KGW Strzelno. Uznanie wśród uczestniczek miały również KGW Rekowo Górne i Starzyno.

Sponsorem nagród i upominków był OKSiT w Gminie Puck. Ponadto, każda kobieta uczestnicząca w imprezie otrzymała zestaw kosmetyków, firmy „Mongird” z Mechowa.

Jak zwykle spotkaniu pań z KGW towarzyszyła wesoła biesiada, przy bogato zastawionych stołach, wspólnych śpiewach, tańcach oraz humorystycznych dowcipach. Wszystko to odbywało się na tle muzyki kaszubskiej i nie tylko… ulubionego duetu, przedstawicielek zespołu „Kaszubianki”,  Teresy Mudlaff  i Jolanty Fiszer.

Brunon Ceszke

 

 

 

Wprowadził:

Skip to content