[VIDEO, FOTO] KOMUNIKAT z I Biegu o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Pucku

31 maja 2014 r. o godz. 11.00 w Parku Kulturowym Osady Łowców Fok w Rzucewie wystartowało 73 uczestników Służb Mundurowych i Samorządowych w I Biegu o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Pucku.Zawodnicy mieli do pokonania trasę o długości ok. 6 km prowadzącą przez drogi gruntowe oraz leśne ścieżkami położonymi na obszarze Parku Kulturowego Łowców Fok oraz Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Prowadzący Brunon Ceszke wygłosił wprowadzenie przybliżające uczestnikom miejsce w którym postanowiono zorganizować imprezę.

Pomysł zorganizowania I Biegu o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Pucku zrodził się na kanwie rozmów z funkcjonariuszami, którzy niejednokrotnie uczestniczyli w tego typu imprezach. Postanowiono połączyć imprezę sportową z integracją środowisk służb mundurowych, pracowników placówek samorządowych, urzędów publicznych współpracujących na co dzień ze sobą a także aby zaktywizować te właśnie środowiska i zachęcać do tego rodzaju wypoczynku.

Impreza miała również pomocy charytatywnej dla syna policjanta puckiej komendy – Mateusza, który cierpi na mózgowe porażenie dziecięce czterokończynowe. Aby wspomóc rodziców zrodziła się idea przeprowadzenia zbiórki przy okazji organizacji biegu. Z zebranych środków (1233 zł) zostanie dofinansowany zakup specjalnej maty, która będzie sygnalizował dźwiękiem, że Mateuszek właśnie przechodzi atak epilepsji i potrzebuje pomocy.

Wszystkich zawodników przywitał Komendant Powiatowy Policji w Pucku – Piotr Bolin, który następnie zajął miejsce na starcie i wraz z pozostałymi uczestnikami biegu zmagał się z wytyczoną trasą.

Jako pierwszy na linii mety z wynikiem 18:15,5 zameldował się Tomasz Grycko z I Batalionu Zmechanizowanego w Lęborku. Na drugim miejscu sklasyfikowany został z wynikiem o ponad 2 min słabszym Andrzej Labudda z Urzędu Skarbowego w Pucku. Ostatnie miejsce na podium zdobył reprezentant ZS Władysławowo Piotr Oberzig.

Wśród kobiet najszybsza okazała się Agata Kaziura z Willi Puck – 28:00,3.

Tuż za nią na linii mety zameldowała się reprezentująca również Willę Puck Wioletta Karsznia (28:04,0). Trzecią lokatę zajęła reprezentantka OSP Strzelno Aleksandra Dettlaff.

Najstarszym uczestnikiem był Józef Murański (Jastarnia Bór) oraz Jadwiga Serafinowska – Wysmyk, którzy otrzymali puchary ufundowane przez Komendanta Powiatowej Policji w Pucku..

Najmłodszym uczestnikiem zawodów została Aleksandra Dettlaff, która otrzymała karnet na basen ufundowany przez COS Cetniewo.

Do organizacji I Biegu o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Pucku czynnie włączyli się: Komenda Powiatowa Policji w Pucku, Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Gminie Puck oraz ZSP Kłanino.

Impreza sponsorowana była przez: Restaurację Nordowy Mol, COS Cetniewo, Sibuk, Willa Puck Cafe, Plichta dealer park, Bank Spółdzielczy Krokowa, Starostwo Powiatowe w Pucku, Urząd Gminy Puck oraz Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Gminie Puck.

Po zakończonym biegu zawodnicy mieli okazję zintegrować się przy wspólnej grochówce przygotowanej przez Marka Kołacza oraz poczęstunku złożonego z wyrobów regionalnych, które zostały przygotowane przez Restaurację Norowy Mol a następnie oklaskiwać zwycięzców podczas oficjalnego ogłoszenia wyników i wręczania nagród.

Puchary dla najlepszych ufundowali: Wójt Gminy Puck – Tadeusz Puszkarczuk, Przewodniczący Rady Gminy Puck Kazimierz Czernicki, Starosta Powiatu Puckiego Wojciech Dettlaff, Przewodniczący Rady Powiatu Roman Czerwniński oraz Dyrektor Ośrodka Kultury, Sportu i Turystyki w Gminie Puck Jan Dettlaff.

Na zakończenie odbyło się losowanie nagród rzeczowych m. in roweru ufundowanego przez firmę Sibuk oraz: dwóch zaproszeń o wartości 300 zł do SPA (COS Cetniewo), czterech podwójnych zaproszeń do kawiarni (Willa Puck Cafe), 20 pen drive (Plichta dealer park), 5 upominków rzeczowych (OKSiT w Gminie Puck).

Wyniki I Biegu o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Pucku – pobierz

[mudslide:picasa,0,116686276794511079937,6020642997140229489]

Wprowadził:

Skip to content