OKSiT

Komunikat z XXI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gminie Puck

Puck, 2013-01-14

 

Komunikat

z XXI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

w Gminie Puck

 

Dnia 13 stycznia 2013 roku w Gminie Puck zorganizowano po raz szesnasty akcję Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Sztab organizacyjny stworzył Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Gminie Puck. Szefem sztabu był Brunon Ceszke.

W akcji wzięło udział 17 miejscowości gminy Puck. W tym w siedmiu miejscowościach odbyły się imprezy kulturalne w pozostałych wyłącznie zbiórki uliczne.

W Leśniewie imprezę prowadził Adrian Jaśkiewicz. Dzieci miejscowej szkoły zaprezentowały piosenki, kolędy, jasełka. Program kolędniczy przestawiły również dzieci z Domatowa. Publiczność miała okazję obejrzeć znany zespół „Czarne Kapelusze” z Mechowa oraz „Nasze Strone” z Wierzchucina. Nie obyło się również bez występu znanego duetu wokalnego: Danuta Tarnowska, Ewa Lademann. Strażacy zaprezentowali pokaz udzielania pierwszej pomocy. Na aukcji wystawili strój pszczelarski oraz tort. Zwykłą podkładkę Owsiaka sprzedano za 140 zł !

W Strzelnie imprezę prowadziła Bożena Ceszke. Zagrała orkiestra dęta, wystąpił zespół kaszubski „Strzelinsczi Dzece”. Nie obyło się bez pokazu tanecznego w wykonaniu Darii Grabowskiej.  Okres kolędniczy podkreślono występami zespołu obrzędowego „Gwiżdże” oraz „Jasełka”. Była też aukcja „przeróżności” i tradycyjna kawiarenka.

W Połchowie imprezę prowadziła Mariola Parchem. Rada Kultury zorganizowała kawiarenkę. Dzieci wystawiły „Jasełka” oraz przedstawienie „Gdzie jest pierwsza gwiazdka”. Wystąpił kabaret kaszubski Adrianna i Dawid Bilot.

W Połczynie imprezę prowadziła Ewa Konkol. Zaprezentowano „Jasełka” oraz scenkę „Z życia szkoły”. Publiczność wysłuchała  przeróżnych wierszy i piosenek w wykonaniu najmłodszych. Była również okazja do obejrzenia prezentacji multimedialnej o życiu społeczno-kulturalnym i sportowym wsi w roku 2012. Można było skorzystać z  miejscowej „kawiarenki”.

W Werblini imprezę prowadził Janusz Schmidt i Karolina Struck. Była wesoła zabawa z przeróżnymi konkursami. Uczestników spotkania gościł nawet św. Mikołaj. Lizak „z niespodzianką” oraz słodki poczęstunek cieszył nie jedno podniebienie…

W Darzlubiu bawiono się do godzin wieczornych przy muzyce zespołu „Grot”. Do tańca podrywały melodie z lat 70 i 80 ubiegłego stulecia. Swoje umiejętności wokalne zaprezentowało również małżeństwo Ludwika i Józef Glowienke. To wszystko dla ducha…

Kawiarenka zaś, zabezpieczała sferę ciała…

W Swarzewie imprezę prowadziła Irena Kobiella. Mieszkańcy Swarzewa mieli okazję gościć znany zespół kaszubski „Czarne Kapelusze”. Miejscowe dzieci wystąpiły z programem wokalno-poetyckim. Bawiły się również na dyskotece. Miały także możliwość skorzystania ze słodkiego poczęstunku w miejscowej „kawiarence”.

W Łebczu imprezę prowadziły Wiesława Kudra i Dorota Labudda. Oprawę muzyczną stanowił zespół  „Echo” rodziny Jeka ze Strzelna. Publiczność miała okazję podziwiać Darię Grabowską w solowym tańcu. Dzieci na scenie zaprezentowały piosenki i skecze. Koło regionalne miejscowej szkoły przedstawiło program regionalny. Zainteresowaniem cieszył się kiermasz prac dziecięcych. Rodzice odwzajemnili się smacznymi wypiekami, które serwowano w kawiarence.

Zbiórki uliczne odbywały się ponadto: w Mechowie, Mrzezinie, Starzynie, Gnieżdżewie, Rekowie Górnym, Mieroszynie, Żelistrzewie, Sławutowie i Domatówku.

 

Brunon Ceszke

 

Wprowadził:

Piotr Kropidłowski

Piotr Kropidłowski

Skip to content