Lato z archeologią w Osadzie Łowców Fok w Rzucewie

Lato w Gminie Puck to nie tylko plaża nad zatoką, wycieczki i spacery. W zorganizowanym w dniu 9 lipca na terenie Parku Kulturowego Osada Łowców Fok w Rzucewie wydarzeniu „Lato z archeologią”, można było połączyć wszystkie walory letniego wypoczynku z edukacją i spotkaniem z prehistorią Kaszub.

Wydarzenie rozpoczęło się wykładem multimedialnym na temat prac wykopaliskowych i odkryć dotyczących „epoki kamienia” i czasów późniejszych, dokonanych na terenie Gminy Puck. Po krótkim wstępie teoretycznym uczestnicy spotkania brali udział w warsztatach w których poznawali tajniki obróbki krzemienia i różne formy broni myśliwskiej z epoki. Można też było sprawdzić działanie prezentowanych narzędzi i broni m. in. trafiając w tarczę z pomocą włóczni i miotacza oszczepu. Licznie odwiedzający Osadę goście z zainteresowaniem przysłuchiwali się wykładom i chętnie wcielali się w rolę pierwszych pomorskich myśliwych.

Wydarzenie przygotowali archeolodzy Danuta Król i Andrzej Wędzik przy współpracy z pracownikami Osady Łowców Fok. Organizatorzy serdecznie dziękują Radnym Gminy Puck Florianowi Pieper oraz Józefowi Musiałkowskiemu za pomoc w przygotowaniu do spotkania w Osadzie.

>>Galeria zdjęć<<

 

Lato z archeologią w Osadzie Łowców Fok w Rzucewie

Wprowadził:

Aktualności:

Piąty Turniej Tenisa St...
Dziewiąty Turniej Tenis...
Piąty Turniej Tenisa St...
Gala Sportu Gminy Puck ...
II Ogólnopolski Konkurs...
Szósty Turniej Piłki Si...
Skip to content