Luty 2014 w Osłoninie

Dnia 07.02.1014 r. odbył się konkurs pn. „Najlepsza z Najlepszych” w konkursie brali udział dawni „Czwartkowicze”, którzy nie tylko byli najlepsi, ale do dzisiaj angażują się w życie kulturalne naszej placówki.

Przygotowaliśmy dla nich kilka zadań jak:

1. w woreczku z pustymi kartkami i jedną zapisaną, trzeba było wyszukać kartkę ze swoim imieniem i nazwiskiem.
2. obrać jabłko tak aby skórka była jak najdłuższa.
3. narysować ulubiony kwiat z zawiązanymi oczami.
4. ułożyć piramidę z plastikowych kubków. (oczywiście liczył się czas.
5. pytania związane z dziejami Osłonina.

Przy kawie i ciastku oraz dopingu dzieci czekaliśmy na punktację, gdzie komisja w składzie: Hanna Walter, Mateusz Walter i Janina Blaszke skrupulatnie obliczali punkty.

Najlepszą okazała się:
1. Karolina Hinc
2. Arek Busz
3. Justyna Gohra
4. Piotr Kulwicki

Każdy z uczestników otrzymał upominek i był to początek dalszych rywalizacji spotkań z Czwartkowiczami o Najlepszego którzy spotkają się w finale.

W dniach od 12.02.2014 r. do 28.02.2014 r. zorganizowaliśmy w Klubie wystawę zdjęć pn. „Piękna Wieś z dawnych lat”. Piękne czarno-białe zdjęcia z lat 30 i późniejszych, na których możemy zobaczyć nieistniejące ośrodki wczasowe jak: Pensjonat „Castella Mare”, ośrodek kolonijny im. Pawła Findera z Chorzowa i wiele starych chat z Osłonina. Dla starszej generacji niesamowite wzruszenie i zachwyt piękna dawnej wsi. Do tej pory wystawię odwiedziło około 80 osób.

Postanowiliśmy latem po raz drugi pokazać tą wystawię wielu przyjezdnym oraz tym którzy kiedyś odwiedzili Osłonino, aby przypomnieć dawne piękno i wspomnienia.

Dnia 26.02.2014 r.- Zorganizowaliśmy wyjazd dla Pań i członków S.R.K. pn. „Spotkania w drodze”. Postanowiliśmy odwiedzić trzy kluby. Na początek odwiedziliśmy klub w Połchowie. Potem udaliśmy się do Sławutowa, tutaj przywitano nas kawą i pysznym ciastem. Następnie udaliśmy się do Domu Kaszubskiego w Swarzewie, a na koniec zawitaliśmy do McDonalda. Wspaniały wyjazd i pokazanie paniom pracy zaprzyjaźnionych klubów, oraz obejrzenie placówek kulturalnych. Serdecznie dziękujemy wszystkim klubowym za uśmiech i miłe przyjęcie. Na tej wyjazd w ramach wieloletniej współpracy i przyjaźni zaprosiliśmy Irenę Piontke klubową z Błądzikowa.

Dnia 27.02.2014 r. zorganizowaliśmy „Pączek z niespodzianką” trochę inny i nietypowy. Każdy kto odwiedził klub został poczęstowany pączkiem i kawą. Z pośród wielu pączków w trzech znajdowały się  nagrody z niespodzianką. Wielu chętnych przybyło w tym dniu, ale szczęściarzami okazały się dzieci.

1. Gohra Kinga
2. Fabian Walter
3. Orański Adrian

Animator Kultury w WKK Osłonino Zofia Stankiewicz
[mudslide:picasa,0,116686276794511079937,5986484094993115169]

Wprowadził:

Skip to content