Mechowo: Festyn Turystyczno-Rekreacyjny „Pò naszi stegnie…”

Promocja zdrowego i aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu oraz bliższe poznanie swojej Małej Ojczyzny – to główny cel Festynu Turystyczno-Rekreacyjnego „Pò naszi stegnie” zorganizowanego przez Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Gminie Puck oraz sołectwo Mechowo. Do czynnego uczestnictwa w imprezie włączyli się strażacy i panie z KGW. Niestety deszczowa pogoda nie pozwoliła nacieszyć się … ruchem na świeżym powietrzu. Dzieci nie pojechały do lasu na rajd rowerowy, miłośnicy nordic walking nie pomaszerowali ścieżkami leśnymi… Na osłodę została im się jeno… pamiątkowa fotografia, na tle szyldu imprezy. W ogóle impreza odbyła się w sali Wiejskiego Klubu Kultury. Przy akompaniamencie zespołu kaszubskiego „Nasze Strone” z Prusewa, rozegrano szereg konkursów rekreacyjnych. Oliwia Janusz wygrała wyścig na piłce uszatej. Bieg familijny zakończył się zwycięstwem rodziny Damps. Strażacki tor przeszkód najszybciej przebrnął Krystian Szymański. Natomiast w strażackim ubieraniu się na czas nie pokonanym był Leszek Stromski. Wiele emocji przysporzył triathlon balonikowy. Czyli rzuty celnościowe do baloników połączone z biegiem. Najskuteczniej w tej kombinacji radził sobie Marek Stromski. Między słupkami śmigano z oponami. Klasą dla siebie w tej konkurencji był Łukasz Jednachowski. Słupki slalomowe trzeba było omijać również z piłką. Tutaj najzwinniej nogami operował Filip Kwidziński. Kilkumetrowy tor na skakance najszybciej pokonała Barbara Szymańska. Piłeczką pingpongową na łyżeczce najlepiej popisywała się Weronika Szymańska. Rowerem… najwolniej jeździł Adam Kwidziński. Najwięcej wiedzy o „krainie mechowskiej” posiadł Sylwester Dominik.

Na stoiskach można było zobaczyć różnorakie ciekawostki leśne przygotowane przez miejscowego leśnika Ryszarda Wirkusa. Nie zabrakło kuchni regionalnej Koła Gospodyń Wiejskich. Przed klubem i… w garażu strażackim, na dzieci czekało „Wesołe Miasteczko”. Po występach i konkursach organizatorzy zaprosili dorosłych uczestników imprezy na tradycyjne tańce. Muzyka zespołu „Twist” z Mechowa rozbrzmiewała do wczesnych godzin rannych dnia następnego.

Sponsorzy imprezy: OKSiT w Gminie Puck, sołectwo Mechowo, firma kosmetyczna „Mongird” z Mechowa, gospoda „Golonka” z Mechowa, restauracja „EMI” z Pucka, sklep spożywczy „Gosia” z Mechowa, Ogrodnictwo Mariola i Jarosław Ceynowa z Mechowa, sklep Sibuk z Pucka, Komenda Powiatowa Policji w Pucku i KGW w Mechowie.

Brunon Ceszke

Wprowadził:

Skip to content