Mikołajkowy Turniej Badmintona w Helu

6 grudnia 2014 w Miejskiej Hali Sportowo – Widowiskowej w Helu odbył się Otwarty Mikołajkowy Turniej Badmintona dla Kobiet o tytuł MISTRZYNI HELU 2014 w grze pojedynczej.

Do turnieju przystąpiły zawodniczki z Helu i Żelistrzewa, które osobiście przywitał Święty Mikołaj częstując słodkim upominkiem.Równorzędnie na trzech kortach rozegrano wiele trzysetowych spotkań. Od samego początku triumfowała Edyta Selke z Żelistrzewa wygrywając wszystkie swoje mecze w grupie. Drugą faworytką w grupie okazała się Urszula Piktel, która w półfinale musiała uznać wyższość rywalki Joanny Gusta także z Żelistrzewa.

Na duże słowa uznania zasługuje Katarzyna Flaga z Helu która dostarczyła niesamowitych emocji i ducha walki zajmując w konsekwencji III miejsce w turnieju.

Podczas turnieju panowała miła i świąteczna atmosfera. Gościem specjalnym imprezy był oczywiście Święty Mikołaj, który wraz z kibicami zagrzewał zawodniczki do walki.

Zwyciężczynie pierwszych miejsc otrzymali wyjątkowe puchary, medale oraz dyplomy a także możliwość rozegrania spotkania ze Świętym Mikołajem.

Zdobywcy drugich i trzecich miejsc – medale i dyplomy.

Klasyfikacja TURNIEJU MISTRZYNI HELU 2014

I miejsce – Edyta Selke (Żelistrzewo)
II miejsce – Joanna Gusta (Żelistrzewo)
III miejsce – Katarzyna Flaga ( Hel)
IV miejsce – Urszula Piktel (Hel)

Klasyfikacja TURNIEJU POCIESZENIA

I miejsce – Aleksandra Hermann (Hel)
II miejsce – Oktawia Goryńska (Hel)
III miejsce – Dorota Augustyniak (Hel)
IV miejsce – Agnieszka Kohnke (Hel)

Serdeczne podziękowanie dla: Dariusza Lobejko „Restauracja KUTTER” za pomoc w organizacji turnieju. Sędziom turnieju w składzie: Wojciech Piktel, Marek Furgoł, Mateusz Grygowski, Artur Tyrański.

Święty Mikołaj w szczególności pragnie podziękować Aleksandrze Hermann i Edycie Selke za przygotowanie pysznego domowego ciasta.

Organizator: Urząd Miasta Helu i Miejski Zjednoczony Klub Sportowy Hel

Norbert Górski

[mudslide:picasa,0,116686276794511079937,6090914975852351169]

Wprowadził:

Skip to content