Mistrzostwa Europy w Baśkę – Kazimierz Kwidziński Wicemistrzem Europy w Baśkę!

16 sierpnia w Hali Sportowej Gminnego Centrum Kultury Sportu i Rekreacji odbyły się IV Mistrzostwa Europy Baszka Méster Sport. W turnieju zawodnicy rozegrali 4 rundy po 40 rozdań, rywalizując w 3 kategoriach – drużynowej, par i indywidualnej. Turniej sportowy – Mistrzostwa Europy jest zaliczany do rankingu Masters Polska.

Patronat honorowy:

  • Kazimierz Plocke – Poseł RP
  • Ryszard Kalkowski – Wójt Gminy Szemud
  • Bogusław Napieralski – Dyrektor GCKSiR w Szemudzie

W Szemudzie spotkali się zawodnicy z Polski i Kaszub, którzy rywalizowali o tytuł Mistrza Europy. Honorowego otwarcia mistrzostw dokonał Kazimierz Plocke – Poseł RP, który wspólnie z Wójtem Gminy Szemud – Ryszardem Kakowskim, życzyli zawodnikom jak najlepszych wyników. Turniej zaczął się hymnem baśkarzy, wykonywanym przez Ireneusza Partykę. Następnie zawodnicy przystąpili do rywalizacji sportowej.

Alfred Kosecki zwyciężył w turnieju, wyprzedzając Kazimierza Kwidzińskiego – Kłos Werblinia i Jana Jamrus – Bialogóra.

Najlepszym juniorem okazała się Aleksandra Czapiewska – Tury Chojnice, która wyprzedziła Pawła Czapiewskiego – Sól Wieliczka i Adama Brzozowskiego – Brzozaki Mechowo.

Turniej par wygrali Alfred Kosecki i Józef Wysocki – Chojny Chojnice.

Mistrzami Europy w rywalizacji drużynowej zostały Chojny Chojnice. Drugie miejsce dla zespołu Tornado Lębork. Na trzecim miejscu finiszowali MARwoje Gdańsk. Dalsze miejsca zajęli, Darzlubie, , Bocar Osłonino, Białogóra.

Tradycyjnie bardzo licznie stawili się Baśkarze z Puckiej Ligi Baśki, ponadto Kazimierz Kwidziński dołożył kolejny sukces do gabloty drużyny z Werblini po ubiegłorocznym triumfie Marii Dominik, która została mistrzynią Europy. Obecnie Werblinia ma mistrzynię i wicemistrza Europy.

 1

Wprowadził:

Skip to content