Noc Muzeów w Gminie Puck – Osada Łowców Fok

W trakcie wydarzenia Noc Muzeów, pracownicy Ośrodka Kultury, Sportu i Turystyki w Gminie Puck wraz z wolontariuszami przygotowali szereg atrakcji. Jedną z nich była gra terenowa, w której wzięły udział dwie drużyny. Uczestniczyli w niej dorośli, młodzież i dzieci. Wyjście w teren poprzedziła krótka prelekcja o badaniach archeologicznych w Rzucewie i przedstawienie zasad obowiązujących w grze terenowej. Na trasie ścieżki archeologicznej zostały ukryte niespodzianki i pytania dla startujących drużyn. Poszukując informacji uczestnicy gry musieli wykazać się dobrą orientacją w terenie i wiedzą o rzucewskich wykopaliskach.  

Nie biorący udziału w grze terenowej wysłuchali prelekcji w „Chacie kaszubskiej” dotyczącej codziennego życia łowców fok.  

Jednocześnie przeprowadzono zwiedzanie osady rzucewskiej online. 

Noc Muzeów zakończyło wspólne ognisko, przy którym dzielono się wrażeniami i zapowiadano też dalsze odwiedziny w Rzucewie w ramach planowanych imprez edukacyjnych. Wszystkie działania przeprowadzone były zgodnie z obowiązującymi przepisami sanitarno-epidemiologicznymi. 

Danuta Król, dr Piotr Rumanowski

Wprowadził:

Skip to content