Pierwsza Wojewódzka Seniorada Gmina Puck z sukcesami…

Na stadionie w Lini odbyła się Pierwsza Wojewódzka Seniorada o Puchar Marszałka Województwa Pomorskiego. Celem imprezy było m.in. popularyzacja rekreacji i sportu masowego jako czynnika kształtującego zdrowy styl życia wśród starszej generacji mieszkańców Pomorza. Zawody były przeznaczone dla osób od 55 lat. W programie znalazły się zarówno konkurencje rekreacyjne jak i sportowe. W gronie uczestników znalazła się 12 osobowa ekipa Gminy Puck. Spośród nich w swoich kategoriach wiekowych złote medale zdobyli: Irena Renusz z Mieroszyna (bieg na 100 m i skok w dal), Danuta Bemke z Żelistrzewa (bieg na 100 m i skok w dal), Danuta Funk z Darzlubia (rzut piłką lekarską i rzut ringiem do celu), Joachim Tuszer ze Starzyna (rzut ringiem do celu), Jacek Radtke z Żelistrzewa (rzut piłeczką palantową do celu). Srebrne medale zdobyli: Brunon Ceszke ze Strzelna (skok w dal i marsz nordic walking), Irena Renusz (rzut piłką lekarską), Edward Lieske z Mieroszyna (bieg na 100 m i skok w dal), Jacek Radtke (bieg na 100 m), Ewa Kustoch z Łebcza (rzut ringiem do celu i rzut lotką do celu). Brązowymi medalistami zostali: Danuta Bemke (rzut piłką lekarską i rzut ringiem do celu), Danuta Funk (marsz nordic walking), Ewa Kustoch (bieg na 100 m), Małgorzata Dettlaff ze Strzelna (rzut ringiem do celu), Jacek Radtke (rzut lotką do celu).

Specjalną nagrodę otrzymała również… najwcześniej urodzona uczestniczka Seniorady pani Zofia Jeszke z Mieroszyna.

W ramach imprezy odbyły się również XIX Mistrzostwa Województwa Pomorskiego Weteranów w piłce nożnej (6 osobowej). Reprezentacja Gminy Puck zajęła siódme miejsce.

Uroczystym akcentem było ogłoszenie wyników Plebiscytu na 10 najlepszych sportowców i trenerów Zrzeszenia LZS Województwa Pomorskiego. Wśród sportowców trzecie miejsce zajął najlepszy junior w Polsce w biegu na 400 m Szymon Kreft z Łętowic (gmina Krokowa). A w gronie najlepszych trenerów znalazła się opiekunka biegacza Teresa Jaskułka (trenerka LKS-u Ziemi Puckiej).

Brunon Ceszke

Wprowadził:

Skip to content