Pierwszy Konkurs Młodych Wokalistów „Wyśpiewaj Sukces”

Za sprawą wszechobecnej pandemii, kilku dziesięcioletnią tradycję przeglądów muzyki szkolnej w gminie Puck zastąpiono… Pierwszym Konkursem Młodych Wokalistów pn. „Wyśpiewaj Sukces”. Na pomysł wpadła animatorka Wiejskiego Klubu Kultury w Połczynie Beta Jeka. To właśnie tutaj, rodzonej miejscowości Weroniki Korthals – laureatki „Szansy na Sukces”, swój sukces wyśpiewywało trzydzieści młodych artystów. Wystąpili oni  pod czujnym okiem  dwojga jurorów, zarówno Weroniki – wyróżniającej się absolwentki Akademii Muzycznej w Gdańsku, uczestniczki m.in. festiwalów w Opolu i Sopocie jak i Mariusza Preihs, ich starszego kolegi z Domatowa – wokalisty zespołu „Kolored”, uczestnika konkursu „Kaszubski Idol”, uczestnika  setek koncertów po Kaszubach, całej Polski, a także  Rumunii, Czechach czy Niemczech. W kategorii do 10 lat jurorzy przyznali pierwszą nagrodę Marcelinie Fischbach z Połczyna, drugą Oliwii Wasilke z Połchowa a trzecią Joannie Wandtke z Osłonina. Wyróżnienie otrzymała Marcelina Manicka z Gnieżdżewa. W kategorii 11-15 lat pierwsza nagroda przypadła w udziale Malwinie Janusch z Połchowa, druga Lidii Boszke ze Swarzewa, trzecia Liliannie Kulik z Żelistrzewa. Wyróżniono Wiktorię Agata z Leśniewa i Julię Wojtas z Rekowa Górnego.

Trójka najlepszych uczestników w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymała okolicznościowe statuetki, wszyscy pamiątkowe dyplomy, nagrody i upominki rzeczowe ufundowane przez organizatora imprezy Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Gminie Puck.

Patronat artystyczny nad imprezą objęła Weronika Korthals-Tartas. Wspomniała ona, iż pierwsze artystyczne kroki stawiała właśnie w tym miejscu – w remizie OSP Połczyno. Był to występ na św. Floriana – podczas Dnia Strażaka. Zachęcała do śpiewania, jako nie tylko „szansy na sukces artystyczny”, nie tylko artystycznej przygody, ale czynności, która sprawia, iż życie staje się milsze i bardziej radosne…

Brunon Ceszke

GALERIA

Wprowadził:

Biuro OKSiT

W dniu 31 maja będzie nieczynne

Grota Mechowska

w dniu 30 maja
czynna od godziny 13.00

Stanica Wodna w Swarzewie

w dniach 30 maja- 2 czerwca
zaprasza do korzystania ze sprzętu wodnego codziennie w godzinach 10.00- 18.00

Park Kulturowy
Osada Łowców Fok w Rzucewie

w dniach 30 maja - 2 czerwca
zaprasza codziennie w godzinach 9.00-17.00
Ostatnich zwiedzających zapraszamy do godz.16.30

Skip to content