Podsumowanie 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gminie Puck

Oficjalnie rozliczyliśmy 32. Edycję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Był to piękny czas, podczas którego wspólnie, z pomocą wielu struktur lokalnych, działaliśmy na rzecz wsparcia oddziałów pulmonologicznych. Wynik przekroczył nasze najśmielsze oczekiwania, ustanowiliśmy nowy rekord Gminy Puck, zbierając prawie 130 tysięcy złotych.

Jako Gmina Puck wnieśliśmy niemały wkład do całej zebranej przez Fundację WOŚP sumy. Już za niecały miesiąc, 27 marca, Fundacja WOŚP ogłosi oficjalny wynik tegorocznego finału. Za środki zebrane w ramach 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy planuje kupić sprzęt do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych.

W ciągu 31 finałów Fundacji udało się zebrać blisko 2 miliardy złotych, za które kupiono 71,5 tysiąca urządzeń. Ostatnią zbiórkę – w styczniu 2023 roku – dedykowano walce z sepsą – udało się wtedy zebrać 243 259 387,25 PLN!

Tak jak wspominaliśmy, jak co roku, w akcję gminną Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy włącza się wiele lokalnych podmiotów, stowarzyszeń, artystów, szkoły, przedsiębiorstw
i osób prywatnych. Chętnie wspierają nasz sztab gminny, pomagając na wielu płaszczyznach.

Szczególne podziękowania kierujemy do kwestujących w naszym sztabie 45 wolontariuszy oraz ich opiekunów. Dziękujemy Wam za okazane serce oraz chęć szlachetnej pomocy.

Podziękowanie składamy także osobom, które na swoje barki wzięły organizację lokalnych wydarzeń finałowych.

28 stycznia w 9 miejscowościach Gminy Puck zorganizowano Finały WOŚP, w tym
w Wiejskich Klubach Kultury OKSiT w: Leśniewie, Darzlubiu, Mechowie, Połczynie, Osłoninie, Błądzikowie, Domu Kaszubskim w Swarzewie oraz w Wiejskich Domach Kultury: w Strzelnie i w Żelistrzewie.

Dziękujemy lokalnym strukturom, w tym animatorkom kultury OKSiT, radom sołeckim, szkołom, Kołom Gospodyń Wiejskich, Ochotniczym Strażom Pożarnym, lokalnym przedsiębiorcom, działaczom społecznym, artystom, którzy przyczynili się do organizacji wspaniałych wydarzeń 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W tym momencie należy wspomnieć o wszystkich sponsorach, firmach i osobach prywatnych, przekazujących produkty, vouchery oraz inne podarunki na m.in. specjalnie przygotowane dla uczestników imprez: licytacje, quizy z nagrodami i konkursy. Nie jesteśmy w stanie zliczyć i wymienić tutaj wszystkich osób. Bez Waszego wsparcia kwota, którą udało się nam uzbierać, nie byłaby z pewnością tak wysoka, a imprezy finałowe mniej atrakcyjne. Chylimy czoła i bardzo serdecznie dziękujemy w imieniu całego Sztabu oraz Fundacji WOŚP.

Chcieliśmy też bardzo serdecznie podziękować firmom i instytucjom, na terenie, których stały nasze sztabowe skarbonki, do których można było wkładać datki do czasu trwania finału. Dziękujemy Gospodarstwu Rolnemu P. Mudlaff w Sławutówku,  Urzędowi Gminy Puck
w Pucku, Sklepowi u Ani w Rzucewie, Sklepowi J. Zagórski w Gnieżdżewie, Sklepowi Delikatesy Henka w Darzlubiu, Sklepowi M. Kirszling w Gnieżdżewie,  Kwiaciarni Bukiecik w Leśniewie, Sklepowi Lewiatan w Leśniewie, Sklepowi u Damiana w Połchowie, Sklepowi Lewiatan w Połczynie, Sklepowi T. Janusz w Domatówku, Niepublicznemu Przedszkolu „Krasnoludki” w Żelistrzewie oraz Kołu Gospodyń Wiejskich w Żelistrzewie.

Przed samym finałem w placówkach kultury OKSiT zostały zorganizowane 3 wydarzenia sportowe. Dziękujemy Katarzynie Budzisz za przeprowadzenie charytatywnego treningu STRONG NATION, Nikodemowi Kotewiczowi za FITNESS DLA WOŚP oraz Barbarze Falkiewicz za WOŚPOWĄ ZUMBĘ. Dziękujemy Wam za otwarte serca i chęć współpracy dla tej inicjatywy.

Na sam koniec, dziękujemy Wam, osobom, które dorzuciły swoją cegiełkę do pięknych kolorowych skarbonek WOŚP, których wypełnienie uratuje życie niejednemu choremu.

 

GALERIA

 

Wprowadził:

Skip to content