Pojazdy Segway w prezencie na Święto Policji

24.07.2014 roku Komenda Powiatowa Policji w Pucku obchodziła Święto 95 rocznicy powołania Policji Państwowej. Uroczystą galę zorganizowano w Wiejskim Domu Kultury w Żelistrzewie. Były awanse, medale, upominki za długoletnia służbę i pracę oraz prezenty m.in. dwa nowoczesne pojazdy Segway warte ponad 50 tys. złotych.

W tym szczególnym dniu oprócz funkcjonariuszy w uroczystej gali wzięli udział zaproszeni goście: I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Marian Szlinger oraz przedstawiciele władz samorządowych, bratnich służb Straży Granicznej i Straży Pożarnej, a także instytucji, z którymi na co dzień współpracują puccy mundurowi.

Policjanci odebrali podziękowania za ciężką i sumienną pracę na rzecz bezpieczeństwa oraz gratulacje i życzenia dalszych sukcesów zawodowych. Doceniono zaangażowanie policjantów awansując 59 mundurowych na wyższy stopnień służbowy. Oprócz awansów 5 policjantów uhonorowano odznaczeniami resortowymi nadanymi przez Prezydenta i Ministra Spraw Wewnętrznych: dwójkę medalem za długoletnią służbę, troje kolejnych brązową odznaką „Zasłużony Policjant”. Odznaczenia i awanse wręczał I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Marian Szlinger.

Komendant Powiatowy Policji insp. Piotr Bolin drobnym upominkiem wyróżnił ponadto trzech policjantów za 30-letnią służbę i dwoje pracowników cywilnych za odpowiednio 25 i 40 lat pracy.

Na koniec zaprezentowano nowe pojazdy, które w okresie sezonu letniego wykorzystywane będą w nadmorskich miejscowościach. To dwa oznakowane rowery warte około 3 tys. złotych przekazane przez Urząd Gminy Puck oraz najnowocześniejsze i do tej pory nieużytkowane w polskiej Policji pojazdy typu Segway. Na ich zakup, kwotę ponad 50 tys. złotych przeznaczyły: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku oraz Starostwo Powiatowe w Pucku.

źródło: www.puck.policja.gov.pl

[mudslide:picasa,0,116686276794511079937,6040756368401581169]

Wprowadził:

Skip to content