[FOTO, VIDEO] Połczyno: Komputer dla Daniela

12 maja 2012r. na boisku przy Wiejskim Klubie Kultury w Połczynie odbył się festyn charytatywny dla chorego na dystrofię mięśniową typu Duchenne’ Daniela Szmidt. Mimo nie sprzyjającej pogody ludzie przychodzili i chętnie dawali pieniądze na rehabilitacje, bo taki był cel naszej imprezy. Zebraliśmy 15019,24 zł. Za te fundusze Daniel ma prywatne rehabilitacje w domu pięć dni w tygodniu z przerwami jeśli korzysta z rehabilitacji, które przysługują mu z kasy chorych.

W lipcu tego samego roku razem z Danielem pojechaliśmy na Mistrzostwa Polski Strażaków Ochotników STIHL TIMBERSPORTS do Morzyczyna, aby kibicować  Jackowi Groenwald, który jest mieszkańcem Połczyna. Podczas zawodów Firma GORE-TEX (jeden ze sponsorów imprezy) przekazał 5000 zł. na rehabilitację Daniela. Za te środki zostały wykupione dodatkowe rehabilitacje w Medycznym Centrum Rehabilitacji BIK – MED w Pucku.

W poniedziałek 3 listopada br. dotarła do nas informacja, że Danielowi zepsuł się laptop. Tatę Daniela nie stać na zakup nowego, ponieważ wszystkie pieniądze jakie uda mu się zaoszczędzić odkłada na wyjazd do kliniki w Paryżu gdzie Daniel przejdzie specjalistyczne badania. Więc podjęliśmy decyzję żeby kupić mu nowy laptop z pieniędzy które jeszcze pozostały z festynu. Chcemy podkreślić, iż Daniel jest uczniem klasy I gimnazjum, ma  indywidualną naukę w domu, więc taki laptop to dla niego jedyna rozrywka i możliwość kontaktu z koleżankami i kolegami. W środę 5 listopada poszliśmy do Daniela z prezentem o którym nikt z jego rodziny nie wiedział. To była niesamowita niespodzianka, a dla nas najpiękniejszy był uśmiech na jego twarzy.

Wspaniała niezapomniana chwila.

Beata Jeka Animator w WKK Połczynie

[mudslide:picasa,0,116686276794511079937,6084872717491819521]

Wprowadził:

Skip to content