Relacja z II edycji Konkursu Piosenki „Wyśpiewaj Sukces” w Połczynie

W sobotę 2 października 2021 r. w Wiejskim Klubie Kultury w Połczynie odbyła się II edycja konkursu piosenki „Wyśpiewaj Sukces”. Konkurs skierowany był do dzieci z Gminy Puck z dwóch przedziałów wiekowych: do 10 roku życia oraz z drugiej kategorii 11-15 lat.

Pierwsza edycja konkursu odbyła się we wrześniu ubiegłego roku. Pomysł cieszył się ogromnym zainteresowaniem. I dlatego organizatorzy postanowili to wydarzenie dołączyć do cyklicznych imprez prowadzonych przez Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Gminie Puck. Na pomysł utworzenia konkursu wpadła animatorka kultury z Wiejskiego Klubu Kultury w Połczynie – Beata Jeka.

To właśnie tutaj, w rodzonej miejscowości Weroniki Korthals, swój sukces wyśpiewywało 21 młodych artystów. Wystąpili oni pod czujnym okiem dwóch jurorek: Weroniki Korthals-Tartas – piosenkarki, kompozytorki i dyrygentki oraz Eweliny Jaworskiej – aktorki scen muzycznych.

Trójka najlepszych uczestników w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymała okolicznościowe statuetki, wszyscy pamiątkowe dyplomy, nagrody i upominki rzeczowe ufundowane przez organizatora imprezy OKSiT w Gminie Puck.

W kategorii do 10 lat jurorzy przyznali pierwszą nagrodę Annie Dampc z Żelistrzewa, drugą Albertowi Derc z Mieroszyna, a trzecią Marii Duda z Żelistrzewa. Wyróżnienie otrzymały Agata Dampc i Maja Walkusz z Żelistrzewa.

W kategorii 11-15 lat pierwsza nagroda przypadła w udziale Malwinie Janusch z Połchowa, druga Oldze Marzejon ze Zdrady, trzecia Nadii Joachimiak-Szpinda z Połczyna. Wyróżniono również Marcelinę Fischbach z tej samej miejscowości.

Patronat artystyczny nad imprezą objęła Weronika Korthals-Tartas, która wspomniała, iż jej pierwsze artystyczne kroki stawiała właśnie w tym miejscu – w sali OSP Połczyno.

GALERIA

Wprowadził:

Skip to content