Relacja z Inauguracji Roku Kulturalnego Gminy Puck 2021/2022

W minioną niedzielę w Wiejskim Domu Kultury w Żelistrzewie mieliśmy przyjemność wspólnie z gośćmi świętować 20.lecie istnienia zespołu folklorystycznego „Bursztynki” z Mieroszyna oraz 50.lecie działalności teatralnej Pani Elżbiety Sikora-Jędrzejewskiej.

Powspominaliśmy ich początki, oddaliśmy chwilą ciszy cześć zmarłym, usłyszeliśmy zespół wielokrotnie na scenie. Poświęcono także dużą uwagę oryginalnym lalkom Pani Elżbiety, które można było podziwiać na wernisażu.

W Galerii pod Lipami mogliśmy również przyjrzeć się marynistycznej wystawie prac malarki Krystyny Buczkowskiej pt. „Wiatr i Morze”.

Obie wystawy dostępne będą w WDK Żelistrzewo do końca listopada br.

Na scenie wystąpiły także dzieci wraz z opiekunkami z ludowego zespołu dziecięcego „Strądowe Oste”, działającego przy Domu Kultury w Żelistrzewie.

Chcielibyśmy również bardzo podziękować wszystkim animatorom kultury, którzy oddają serce w swoją pracę, odznaczają się zaangażowaniem, pasją oraz kreatywnością, a także wszystkim odbiorcom uczestniczącym w życiu kulturalnym Gminy Puck. Cieszymy się, że z nami jesteście.

Dodatkowo zachęcamy do odkrywania nowej oferty kulturalnej Ośrodka Kultury, Sportu i Turystyki w Gminie Puck na naszych mediach społecznościowych oraz na naszej stronie internetowej.

Fotorelacja z wydarzenia

Wprowadził:

Skip to content