Relacja z Jubileuszowego XXV Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich w Żelistrzewie

3 października wraz z Kołem Gospodyń Wiejskich z Żelistrzewa oraz Radą Gminną KGW w Pucku mieliśmy przyjemność gościć w Wiejskim Domu Kultury w Żelistrzewie 25 delegacji KGW z terenu Ziemi Puckiej, oraz włodarzy z sąsiadujących gmin.

Wspólnie świętowaliśmy 25. letnią tradycję organizowania turniejów, podczas których począwszy od 1996 roku, Panie mogły prezentować swoje, liczne umiejętności.

W tym roku obyło się bez konkurencji. W ramach jubileuszu tegoroczny turniej nie miał charakteru konkursowego. Pomimo tego, śmiechu nie było końca.

Cztery jubileuszowe koła, które nieprzerwanie od 25 lat uczestniczyły w każdym turnieju, zaprezentowały swoje zdolności aktorskie na scenie. Mowa tu o Kole Gospodyń Wiejskich z Władysławowa, Strzelna, Mieroszyna i Łebcza.

Wszystkie uczestniczące w turnieju koła przygotowały także specjalne, unikatowe kreacje, które mogliśmy podziwiać na scenie podczas modowego show.

Co więcej, mogliśmy spróbować różnorodnych potraw, które także przyniesiono na tę okazję.

Całość turnieju dopełniły występy muzyczne: kapeli Plesta, zespołu Bursztynki oraz AleBabek.

W związku z charakterem wydarzenia mogliśmy powspominać poprzednie edycje na materiale wideo o tytule „Przeżyjmy to jeszcze raz” oraz skosztować jubileuszowego tortu.

Część oficjalną zakończyło wręczanie pucharów oraz publikacji pamiątkowych Paniom z Kół Gospodyń Wiejskich przez Wójta Gminy Puck – Tadeusza Puszkarczuk, Przewodniczącego Rady Gminy Krokowa – Marka Krzebietke oraz Zastępcę Burmistrza Władysławowa – Kamila Pach.

Podczas jubileuszowego turnieju doceniono także wieloletnią działalność przewodniczącej Rady Gminnej KGW w Pucku – Reginy Kwidzyńskiej, która pracy na rzecz tego środowiska poświęciła część swojego życia, zajmując różne stanowiska od struktur lokalnych po wojewódzkie.

Kwiaty wręczono także Małgorzacie Białk, przewodniczącej KGW w Strzelnie, która swoją funkcję pełni niezmiennie od 25 lat.

Po części oficjalnej nie obyło się bez zabawy oraz licznych tańców.

Turniej KGW co roku cieszy się dużym zainteresowaniem oraz jest bardzo miło wspominany.

Z biegiem lat do turniejów włączało się co raz więcej Kół. Zaczynaliśmy od 5. Obecnie mogliśmy cieszyć się tą uroczystością w towarzystwie 25 reprezentacji.

Mamy nadzieję, że ta tradycja nie zaniknie i, że wspólnie w przyszłych latach będziemy mieli taką samą okazję do spotkań.

Wiktoria Gaffke

https://youtu.be/irDecW8KU7M

Galeria

Wprowadził:

Skip to content