Relacja z „Sobótki u Łowców Fok” w Rzucewie

Piękna Noc Świętojańska u Łowców Fok już za nami. Mamy nadzieję, że wszystkie przygotowane przez nas atrakcje, sprawiły, że poczuliście magię tego dnia. Mieliście okazję doświadczyć żywiołów: wody i ognia, które w tradycji ludowej podczas Wieczoru Świętojańskiego odgrywały istotną rolę…

Ponadto chcielibyśmy ogłosić wyniki konkursu na najpiękniejszy wianek świętojański. Jury miało bardzo twardy orzech do zgryzienia, ponieważ wszystkie wianki były wspaniałe.

Podział miejsc wyglądał następująco:

I miejsce:  Darzlubie
II miejsce: Mieroszyno
III miejsce: Sławutowo
IV miejsce: Leśniewo

Serdecznie gratulujemy również wszystkim uczestnikom konkursów i konkurencji zręcznościowych, które miały miejsce podczas imprezy.

Dziękujemy Annie Busz- sołtys Rzucewa, miejscowemu Kołu Gospodyń Wiejskich, Przewodniczącemu Rady Gminy Puck- Adamowi Styn, dokonującemu wraz z włodarzem miejscowości uroczystego odpalenia ogniska; niezastąpionym pracownikom Osady Łowców Fok, pomocnym animatorkom kultury Ośrodka Kultury, Sportu i Turystyki w Gminie Puck; wszystkim wspaniałym muzykom: zespołom: Bursztynki i One Moment; DJ-owi Krzysiowi, niebojącym się ognia- performerom SHIKARDOS, niesamowicie pomocnej- Ochotniczej Straży Pożarnej ze Starzyna oraz zespołowi technicznemu.

Co więcej, słyszeliśmy o legendzie, mówiącej o tym, że wszystkie osoby biorące czynny udział w sobótkowych uroczystościach przez cały rok żyć będą w szczęściu i dostatku…

To jak… widzimy się również w przyszłych latach?

Przesyłamy Wam świetną fotorelację z tego wieczoru. Miłego oglądania!

 

Instruktor ds. Kultury – Wiktoria Gaffke

GALERIA

Wprowadził:

Biuro OKSiT

W dniu 31 maja będzie nieczynne

Grota Mechowska

w dniu 30 maja
czynna od godziny 13.00

Stanica Wodna w Swarzewie

w dniach 30 maja- 2 czerwca
zaprasza do korzystania ze sprzętu wodnego codziennie w godzinach 10.00- 18.00

Park Kulturowy
Osada Łowców Fok w Rzucewie

w dniach 30 maja - 2 czerwca
zaprasza codziennie w godzinach 9.00-17.00
Ostatnich zwiedzających zapraszamy do godz.16.30

Skip to content