Zakończenie projektu Siedem Aniołów na Kaszubach

W dniach od 07 do 15 lipca gościliśmy na naszym terenie kolorową karawanę Siedmiu Aniołów. Grupę tę tworzyło około 200 osób pochodzących z różnych środowisk, m. in. zakonnicy, wolontariusze, osoby zagrożone wykluczeniem społecznym, mieszkańcy domów dziecka, członkowie placówek opiekuńczo-wychowawczych, świetlic środowiskowych, osoby niepełnosprawne, artyści, osoby wierzące i niewierzące z terenu całej Polski. Naszą Gminę reprezentowały dzieci ze świetlic w Domatowie, Leśniewie i Starzynie wraz z opiekunami.

Karawana ta przeszła przez takie miejscowości jak: Żelistrzewo, Mrzezino, Puck, Swarzewo, Łebcz, Starzyno, Leśniewo i Rzucewo, głosząc Słowo Boże oraz prowadząc liczne warsztaty rękodzielnicze, muzyczne czy teatralne dla naszych mieszkańców.

Wieczorami, uczestnicy karawany, wystawiali spektakl pt.: DOMNOŚĆ – widowisko pełne tańca, ognia, muzyki, opowiadające o domu widzianymi ich oczami, a przede wszystkim o problemach w nim występujących. Niestety z powodu złych warunków atmosferycznych nie udało się wszędzie zaprezentować tego przedstawienia.

Na zakończenie wędrówki odbyła się potańcówka przy akompaniamencie kapeli Tęgie Chłopy w Parku Kulturowym Osada Łowców Fok w Rzucewie.

Chcielibyśmy podziękować uczestnikom karawany oraz wspólnocie Siedem Aniołów za możliwość uczestniczenia w takim wspaniałym wydarzeniu.

Z całą pewnością wędrówka ta nie mogłaby się odbyć bez hojnych sponsorów, którzy wsparli finansowo naszą inicjatywę oraz bez mieszkańców, lokalnych organizacji i placówek oświatowych i kulturalnych mieszczących się w poszczególnych miejscowościach, którzy zapewnili wspaniałe posiłki i udostępnili dach nad głową w trudnych chwilach. Tylko dzięki Państwa wsparciu i życzliwości było to możliwe.

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tego wydarzenia. Było to cudowne i niesamowite przeżycie. Wspólnie pokazaliśmy, że możemy zdziałać naprawdę wiele.

Jeszcze raz z całego serca DZIEKUJEMY!

Wprowadził:

Skip to content