Rzucewo wyróżnione na Gali EDD

Rzucewo wyróżnione

W dniu 5 listopada w  sali koncertowej Filharmonii Opolskiej odbyło się podsumowanie 23 edycji Europejskich Dni Dziedzictwa. Wręczone zostały, indywidualne , wyróżnienia dla organizatorów EDD w poszczególnych województwach.   Wśród 60 wydarzeń które odbyły się na terenie województwa pomorskiego  5 zostało wyróżnionych przez Panią Profesor  Małgorzatę Rozbicką – Dyrektora  Narodowego Instytutu Dziedzictwa. W gronie wyróżnionych  są 2 dla których  organizatorem lub współorganizatorem było Muzeum Archeologiczne w Gdańsku. Wyróżniono „Weekend z archeologią „ który odbywał się w Gdańsku  i  Park Kulturowy – Osada Łowców Fok w Rzucewie gmina Puck.

 Europejskie Dni Dziedzictwa w Rzucewie wyróżniono min. za  wystawy  przygotowywane w nawiązaniu do obowiązujących tematów w danym roku i lata współpracy z miejscowym oddziałem NID- u w Gdańsku w zakresie Europejskich Dni Dziedzictwa

Jest to wyróżnienie dla  wszystkich osób  dzięki którym  Europejskie Dni Dziedzictwa mogły być organizowane w Rzucewie. Początki były skromne ale z dumą możemy odnotować że impreza z każdym rokiem przyciąga wielu uczestników a nasza  oferta  staje się coraz bogatsza.  Europejskie Dni Dziedzictwa organizowane są przez : Urząd Gminy w Pucku, Muzeum Archeologiczne w Gdańsku, Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Turystyki w Gminie Puck i Koło Gospodyń Wiejskich z Rzucewa . Uczestniczą w nich twórcy ludowi  z terenu gminy i powiatu. Od lat wsparciem w organizacji Dni  są mieszkańcy  Rzucewa i uczestnicy  dawnych prac wykopaliskowych. Nie sposób wymienić wszystkich  , ale warto przypomnieć  dwie osoby które towarzyszyły nam od zawsze  a których już niema wśród nas : Pana Władysława  Niemczyka  –  mieszkańca Rzucewa i twórcę pierwszych rzeźb łowców  fok oraz  Jurka Kamrowskiego  z Muzeum Archeologicznego w Gdańsku , dzięki któremu nasze rzucewskie wystawy miały zawsze wspaniałą oprawę plastyczną.

Słowa podziękowania ,za lata współpracy, kieruję do Pani Doroty Hryszkiewicz – Kahlau   – koordynatora  Europejskich Dni Dziedzictwa w województwie pomorskim  i pracownika gdańskiego oddziału Narodowego Instytutu Dziedzictwa.

Dziękuję  Wszystkim za pomoc w organizacji  Europejskich Dni Dziedzictwa i liczę na  dalszą współpracę w następnych latach.

Danuta Król
Muzeum Archeologiczne
w Gdańsku

8

[mudslide:picasa,0,116686276794511079937,6216329213950924001]

Europejskie Dni Dziedzictwa w Rzucewie w fotografii

Odbywające się od kilku lat Europejskie Dni dziedzictwa w Rzucewie  mają bogatą dokumentacje fotograficzną. Warto zatem przypomnieć  zatrzymane  w kadrze  zdarzenia i ludzi którzy nas odwiedzili.

Zapraszamy do galerii

[mudslide:picasa,0,116686276794511079937,6217360844744751553]

Wprowadził:

Biuro OKSiT

W dniu 31 maja będzie nieczynne

Grota Mechowska

w dniu 30 maja
czynna od godziny 13.00

Stanica Wodna w Swarzewie

w dniach 30 maja- 2 czerwca
zaprasza do korzystania ze sprzętu wodnego codziennie w godzinach 10.00- 18.00

Park Kulturowy
Osada Łowców Fok w Rzucewie

w dniach 30 maja - 2 czerwca
zaprasza codziennie w godzinach 9.00-17.00
Ostatnich zwiedzających zapraszamy do godz.16.30

Skip to content