Spotkania z Pieśnią Maryjną – Żelistrzewo 2018

Dnia 03 maja 2018 roku w godz.14,00-16,00 w sali Wiejskiego Domu Kultury w Żelistrzewie odbyło się XIV Spotkanie z Pieśnią Maryjną.

Organizatorem imprezy był Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Gminie Puck. Gospodarzem: Wiejski Dom Kultury w Żelistrzewie.

Celem imprezy było uczczenie 227. rocznicy Konstytucji Święta 3 Maja, pielęgnowanie tradycyjnych pieśni Maryjnych, jako czynnika pobudzającego nasze religijne i patriotyczne uczucia. Powitania oraz ideowego wprowadzenia uroczystości dokonał dr Jan P. Dettlaff – dyrektor OKSiT w Gminie Puck. Warto wspomnieć – co podkreślił mówca – iż, inicjatorką spotkań maryjnych była nieżyjąca już dziś Rozwita Ossowska – kierowniczka Domu Kultury w Żelistrzewie sprzed kilkunastu lat.

Imprezę prowadziła Maria Busz – obecna szefowa miejscowej placówki kultury. W spotkaniu wzięło udział pięć zespołów. Artyści prezentowali utwory Maryjne oraz o charakterze patriotycznym.

W gronie zespołów które uczciły patriotyczno-maryjny dzień były: „Sztrądowe Òstë” z Żelistrzewa, „Bursztynki” z Mieroszyna , Schola Studnia z Żelistrzewa, Chór Jubileum z Żelistrzewa oraz „Kaszubianki” z Władysławowa.

Podobnie jak w latach poprzednich – dla podkreśleniu charakteru imprezy – występom towarzyszyła wystawa fotograficzna „Madonny Polskie” i „Madonny Europejskie”.

Spotkanie, tradycyjnie toczyło się w klimacie wielkiej podniosłości w biesiadno-religijnym nastroju.

Jak zwykle nie obyło się bez słodkiego poczęstunku przy wspólnym stole.

Brunon Ceszke

Więcej zdjęć – zobacz

Wprowadził:

Skip to content