Spotkanie z Pieśnią Maryjną – Żelistrzewo 3.05.2017r., 226. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Komunikat z XIII Spotkania z Pieśnią Maryjną w Żelistrzewie

Dnia 03 maja 2017 roku w godz.14,00-16,00 w sali Wiejskiego Domu Kultury w Żelistrzewie odbyło się XIII Spotkanie z Pieśnią Maryjną.

Organizatorem imprezy był Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Gminie Puck. Gospodarzem: Wiejski Dom Kultury w Żelistrzewie.

Celem imprezy było uczczenie 226. rocznicy Konstytucji Święta 3 Maja, pielęgnowanie tradycyjnych pieśni Maryjnych, jako czynnika pobudzającego nasze religijne i patriotyczne uczucia. Gości powitał dr Jan P. Dettlaff – dyrektor OKSiT w Gminie Puck.

Imprezę  prowadziła Maria Busz – gospodarz WDK Żelistrzewo. W spotkaniu wzięło udział  pięć zespołów i jedna solistka. Artyści prezentowali utwory Maryjne oraz o charakterze patriotycznym.

Jedyną solistką była znana wokalistka z Żelistrzewa Anna Asmus  artystka Capelli  Gedanensis.  W gronie  zespołów które uczciły  patriotyczno-maryjny dzień były: „Sztrądowe Oste” z Żelistrzewa, „Bursztynki” z Mieroszyna , Schola Studnia z Żelistrzewa, Chór Jubileum z Żelistrzewa oraz Chór Redzanie z Redy. Klimat religijno-patriotyczny wzbogacił ciekawym słowem ks. Zbigniew Kulwikowski. Przytoczył m.in. wiersz z 1902 roku J.Chmielewskiego „Jestem Polakiem”.

Tradycyjnie, imprezie towarzyszyła wystawa fotograficzna „Madonny Polskie” i „Madonny Europejskie”.

Spotkanie, podobnie jak w latach poprzednich,   toczyło się w klimacie wielkiej podniosłości o biesiadno-religijnym nastroju.

Jak zwykle nie obyło się bez słodkiego  poczęstunku przy wspólnym stole.

 

Brunon Ceszke

 

plakat.MARYJNY.2017

Wprowadził:

Biuro OKSiT

W dniu 31 maja będzie nieczynne

Grota Mechowska

w dniu 30 maja
czynna od godziny 13.00

Stanica Wodna w Swarzewie

w dniach 30 maja- 2 czerwca
zaprasza do korzystania ze sprzętu wodnego codziennie w godzinach 10.00- 18.00

Park Kulturowy
Osada Łowców Fok w Rzucewie

w dniach 30 maja - 2 czerwca
zaprasza codziennie w godzinach 9.00-17.00
Ostatnich zwiedzających zapraszamy do godz.16.30

Skip to content